Patty powraca po pięciu latach! Posłuchaj utworu “Kiedyś odnajdę” [RECENZJA]

Blisko pięć lat trzeba było czekać na nowy utwór Patty. Artystka zaprezentowała niedawno swój najnowszy singiel pt. „Kiedyś odnajdę”, do którego powstał teledysk.

Kiedyś odnajdę” otwiera zupełnie nowy rozdział w działalności artystycznej Patty, choć jak informuje wokalistka, to tak naprawdę kontynuacja historii zawartej w piosence z 2013 roku, czyli w “(Zabiłeś tę miłość) nie ma nas”. Należy jednak zauważyć, że artystka powraca dojrzalsza, mocniej akcentując swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Przekaz wydaje się wyraźniej osadzony nie tylko w charakterystyce tej kompozycji, ale też konkretniej wybrzmiewa w samej interpretacji. A przecież Patty używa wokalu w stonowany, całkowicie wyważony sposób, nie stara się forsować słów, powracając pamięcią do tego, co kiedyś miało miejsce.

fot. materiały prasowe

Wiele dzieje się więc pomiędzy wersami, jakby to pojedyncze dźwięki miały nieść emocje ukryte w konstrukcji tej piosenki. Dlatego warto zauważyć działanie polegające na wpływaniu brzmienia na poszczególne słowa (lub odwrotnie). To sprawia, że propozycja nabiera głębi, stając się istotną wypowiedzią samej artystki.

Za kompozycję odpowiadają – Arkadiusz Dzierżawa i Daniel Arendarski. W tym przypadku mamy do czynienia z popem, ale umiejętniej ulokowanym w balladowej subtelności, pewnej delikatności, którą ma podkreślać wokal. Chwilami w tle pojawia się gitara, stająca się tak naprawdę istotnym dodatkiem, zawodowo wypełniając dosyć przestrzenną formę całości. Do tego dochodzi bardzo przyzwoita produkcja, bez której ta piosenka nie prezentowałaby się aż tak przyzwoicie. Jeżeli ktoś wcześniej patrzył na dokonania Patty z przymrużeniem oka, tym razem na pewno zmieni zdanie. Wokalistka nabrała świadomości, dojrzała do wyrażania osobistych treści, a tym samym stała się bardziej przekonująca w tym, co teraz ma do zaproponowania. Jakże pozytywne zaskoczenie. Warto sprawdzić.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

To prawdziwa gratka dla każdego, kto towarzyszy Patty od początku jej kariery, bowiem w „Kiedyś odnajdę” usłyszeć można kontynuację historii, opowiedzianej przez piosenkarkę w przeboju „(Zabiłeś tę miłość) nie ma nas”.

To historia, która nie kończy się happy endem… Tuż po sukcesie piosenki «(Zabiłeś tę miłość) nie ma nas» postanowiłam napisać kontynuację tego, co wydarzyło się w moim życiu. Wybaczyłam zdradę, sądząc, że zaufanie i szacunek zostaną odbudowane. Niestety tak się nie stało, a wszystko to, w co tak mocno wierzyłam, rozpadło się szybciej niż myślałam. O tym właśnie jest ta ballada. O wybaczeniu krzywdy, o nadziei i miłości, których już nie ma. Oddaję w Wasze ręce tę osobistą melodię i tekst” – mówi Patty.

„Kiedyś odnajdę” jest drugim, po świątecznej kompozycji „Magiczny czas” z grudnia ub.r. premierowym utworem Patty, wydanym od momentu opublikowania singla „Siódme niebo” (sierpień 2018).

*****

Patty, a właściwie Patrycja Dłutkiewicz-Workowska pochodzi z Łodzi, jest polską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Zadebiutowała w grudniu 2012 roku singlem „(Zabiłeś tę miłość) nie ma nas”, który z miejsca stał się ogromnym hitem Internetu i stacji radiowych. Zrealizowany do niego teledysk, do dziś obejrzano ponad 55 mln razy (#1 na polskim VEVO w 2013 roku).

Dzięki „(Zabiłeś tę miłość) nie ma nas” Patty, obok Eweliny Lisowskiej, Julipełnie, Honoraty Skarbek i Natalii Szroeder była najpopularniejszą artystką młodego pokolenia w pierwszej połowie lat 2010.

15 października 2013 roku na półki sklepów muzycznych trafił jej debiutancki album zatytułowany „Już zmrok”. Z początkiem 2016 roku płyta uzyskała status ZŁOTEJ, sprzedając się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy. To z niej pochodzą takie nagrania jak: „Dość mam kłamstw”„Mów co chcesz”„Krzyk” czy „Zaufaj mi”.

Przez ostatnią dekadę, Patty zagrała kilkanaście koncertów, występowała w programach telewizyjnych, brała udział w historycznym wydarzeniu „Artyści przeciw nienawiści”, którego pomysłodawczynią była Doda, wyszła za mąż, a także została mamą.

Rok 2023 będzie obfity w nowości, co z pewnością ucieszy jej najwierniejszych słuchaczy.

*****

„Kiedyś odnajdę” dostępne jest już we wszystkich serwisach streamingowych, natomiast klip zobaczyć można na oficjalnym kanale YouTube PattyTV: https://emuzeme.ffm.to/pattykiedysodnajde

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply