Karolina Tuz prezentuje EP “Krzesło i inne planety”. Posłuchaj utworu “Krzesło”!

Karolina Tuz zaprezentowała nowy mini album zatytułowany “Krzesło i inne planety”. EPka tak naprawdę zapowiada jej drugą płytę. Tymczasem zapraszamy na koncert wokalistki, który odbędzie się 18 maja w łódzkiej “Przechowalni”.

fot. materiały prasowe

Po długiej przerwie wracają do Łodzi! W czwartek, 18 maja w „Przechowalni” koncert Karoliny Tuz z zespołem.

Karolina Tuz to wokalistka, ale także multiinstrumentalistka, samodzielnie pisząca, nagrywająca i produkująca własną muzykę. Utwory komponuje, przykładając ogromną wagę do tekstu. Jej muzyczne wykształcenie oraz duże doświadczenie sceniczne pozwalają na swobodne poruszanie się w bardzo szerokim spektrum stylistyk – od delikatnych brzmień, poprzez etnofolk po wręcz rockową energię. Śpiew uzupełniają muzyczne dialogi między instrumentalistami, którzy rozumieją się… bez słów!

W czasie koncertu będą jej towarzyszyć: Tomasz Karmiński (gitary), Włodzimierz Tuz (flet) i Mateusz Pęciak (akordeon). Zabrzmią zarówno starsze utwory z płyty „Pola Lawendowe” i EPki „Nocodnie”, ale też zupełnie nowe piosenki – które pojawiły się na EPce „Krzesło i inne planety”. Te najnowsze piosenki wydane zostały zaledwie miesiąc temu, w kwietniu 2023!

*****

Piosenki Karoliny Tuz były prezentowane w rozgłośniach radiowych w całej Polsce, m.in. w audycji „Markomania” Marka Niedźwieckiego w radiowej Trójce. Muzycy koncertowali w różnych zakątkach kraju, w tym roku już m.in. we Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim i w Gdańsku.

Jak opowiedzieć o piosenkach Karoliny? To muzyka, którą trudno opisać słowami. Być może najwłaściwszym określeniem będzie dla niej „progresywny pop”. Głos o bardzo dużej skali i możliwościach unosi się wysoko nad rozbudowanymi przestrzeniami instrumentalnymi, pełnymi zaskakujących zwrotów harmonicznych i dynamicznych. Karolina śmiało podąża muzyczną ścieżka, którą wcześniej kroczyli Freddie Mercury, Kate Bush czy Tori Amos, przekraczając granice gatunków i konwencji, a przy tym – nieźle się bawiąc.

*****
Krążek “Krzesło i inne planety” zapowiada drugą płytę Karoliny Tuz. Pierwsza – “Pola lawendowe” ukazała się nakładem wydawnictwa Luna Music. Na wspomnianej EPce znalazło się pięć utworów, w tym właśnie singiel “Krzesło“, który wiosną 2023 doczekał się teledysku.

Okładkę EP projektował Bartłomiej Sroka. Zdjęcia na okładce są autorstwa Bartłomieja Sroki i Sylwii Bukańskiej.

 

fot. okładka EP

Jedna odpowiedź do “Karolina Tuz prezentuje EP “Krzesło i inne planety”. Posłuchaj utworu “Krzesło”!”

Leave a Reply