BOKKA feat. ZERØ w utworze “VIOLET”. 10 urodziny zespołu! Kim jest ZERØ?

BOKKA odsłania pierwszą kartę swojej urodzinowej talii  – singiel “VIOLET”, w którym gościnnie zaśpiewał ZERØ. Jak się okazuje pod tajemniczym pseudonimem ukrył się… Dawid Podsiadło.

“Początkowo nie chcieliśmy robić zamieszania z tej okazji, ale na jednym z zespołowych spotkań padł pomysł, który nas zaskoczył. Wtedy wydawał nam się szurnięty i  nierealny do przeprowadzenia z wielu powodów, a dzisiaj zapowiadamy płytę z udziałem  10 postaci, których talent robi na nas ogromne wrażenie. To że my sobie ich wybraliśmy to jedno, ale to, że oni, bez mrugnięcia okiem, dali się wciągnąć do naszego dziwacznego świata jest dla nas najlepszym prezentem. Ich pseudonimy mogą Wam niewiele mówić, ale posłuchajcie ich głosów, a sami zrozumiecie;)” – wyznaje zespół.

fot. Zija&Pióro

“VIOLET to nowa wersja „Violet Mountain Tops” – utworu z naszej debiutanckiej płyty. Tekst opowiada o snach – tych cudownych o lataniu nad fioletowymi górami i skakaniu po drzewach, i tych koszmarnych, w których umierasz i próbujesz powiedzieć o tym najbliższym. Don’t wake me vs Please, wake me, czyli trochę jak w życiu;)” – mówi o piosence wokalistka zespołu.

BOKKA od 10 lat zaskakuje swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi – od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album “Don’t Kiss And Tell”, kosmiczny “Life On Planet B”, na apokaliptycznym “Blood Moon” kończąc. Zespół ma na koncie również 3 nominacje do Fryderyków, a jego twórczość polecało wiele zagranicznych mediów.

Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał grupy błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju co skutkowało zagraniem na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie.

W 2022 BOKKA powróciła filmowym, tajemniczym, i apokaliptycznym albumem “Blood Moon” zyskując tym samym kolejną nominację do nagrody Fryderyk. Klip do utworu Walk on A Wire otrzymał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski zyskał nominację na festiwalu Camerimage pośród artystów takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein.

BOKKA HITS 10 to podsumowanie rozdziału barwnej historii zespołu zanim ten wyruszy w nowym kierunku.

 

Leave a Reply