Patryk Lewi Quintet z debiutanckim albumem “LOGOSONUS”

Patryk Lewi Quintet wykonuje głównie kompozycje lidera zespołu. Pochodzący ze Zduńskiej Woli, jazzman Patryk Lewi wybrał siedem skomponowanych przez siebie utworów, które znalazły się na albumie “LOGOSONUS”.

Patryk Lewi to gitarzysta, kompozytor, aranżer, bandleader, pedagog.  Absolwent instrumentalistyki w klasie gitary jazzowej  prof. Akademii Muzycznej w Katowicach – Karola Ferfeckiego. Jako muzyk sesyjny brał udział w wielu projektach muzycznych,. m.in. współpracował z orkiestrą Teatru Rozrywki w Chorzowie, oraz  z zespołem Wojciecha Konikiewicza. Występował m.in. na festiwalach Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie, Old Jazz Meeting w Iławie, Big Band Jazz Festiwal w Nowym Tomyślu. Uczestniczył w nagraniach programów telewizyjnych (m. in. Petersburski Music Show, Halo Polonia).

fot. Adam Chmara

Obecnie prowadzi własny projekt Patryk Lewi Quintet, z którym nagrał płytę “LOGOSONUS“. Materiał zawarty na krążku zawiera autorskie kompozycje jazzowe lidera. Jest też współorganizatorem cyklicznych jam sessions w pracowni artystycznej La Boheme w Warszawie.

Album wraz z Patrykiem Lewim stworzyli saksofonista Michał Borowski, pianista Paweł Odoszewski, basista Bartosz Łazarski i perkusista Kacper Majewski.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply