Sztywny Pal Azji – Live Pol’and’Rock 2022

28 kwietnia ukazał się kolejny album z cyklu “Live Pol’and’ Rock”. Tym razem został wydany koncert zespołu Sztywny Pal Azji.

Przed Wami kolejny dowód na to, że spotkania organizowane przez nas pod hucznym tytułem Pol’and’Rock Festival, a wcześniej Przystanek Woodstock, to miejsce do okazywania sobie ogromnego, wzajemnego szacunku. Między artystą a publicznością, między organizatorem a zespołem i między zapowiadającym ten Festiwal mną – Jurkiem Owsiakiem – a przestrzenią niezwykłych rock’n’rollowych uniesień. Co tu dużo gadać – Festiwal potrafi unieść każdą pieśń zgodnie z jej przeznaczeniem i między tymi, którzy w zasłuchaniu spędzają z nią czas.

Każda cząstka muzyki festiwalowej warta jest przeżycia jej w dobrych, a momentami ekstremalnie dobrych, warunkach. Jeśli jesteś posiadaczem takich warunków – dobrych głośników, spokoju, żeby tego wysłuchać – zapuść płytę Sztywnego Palu Azji, aby wszystko to, o czym wcześniej napisałem spadło na Ciebie jak deszcz niespodzianek muzycznych.

Pierwszy raz na Festiwalu. Zespół z tak ogromną historią, a moją osobistą tym bardziej – kiedy 3 dekady temu miałem swoją audycję w Rozgłośni Harcerskiej, utwory Sztywnego Palu Azji obok innych zespołów tamtych czasów fantastycznie określały charakter Rozgłośni. Dzisiaj starsi, ale z muzyką, która stała się już legendą. Wystąpili na naszym Festiwalu pierwszego dnia i myślę, że to muzyka na początek każdego dnia. Na początek wszystkich początków. Na dobry nastrój. Na zaklinanie pochmurnego nieba i na zamykanie oczu przed snem.

Dziękuję, że ta płyta jest z Tobą, bo jest także naszą filozofią tworzenia Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Robimy to, co lubimy, gramy to, co nam się podoba i dedykujemy tę płytę wszystkim pracownikom szczecińskiego Sanepidu, który czuwa nad tym, abyście zdrowi wrócili do domu. I to nie jest żadne perskie oko – naprawdę robimy wszystko, aby był to najpiękniejszy, a także najbezpieczniejszy Festiwal.

Tracklista:

1. Twoja Imitacja (06:38)
2. Nic pewnego (2:42)
3. Budujemy grób dla Faraona (4:37)
4. Rock’n’rollowy robak (3:13)
5. Spotkanie z…. (3:28)
6. Europa i Azja (2:27)
7. Kurort (2:40)
8. Kochałem Cię (4:46)
9. … Póki młodość w Nas (3:50)
10. Nieprzemakalni (3:29)
11. To jest nasza kultura (7:08)
12. Wieża radości, wieża samotności (5:43)
13. Nasze reggae (7:00)
14. Gaduła Jurka 1 (0:55)
15. Kolor czerwony. 4:22)
16. Nie zmienię świata (5:05)
17. Gaduła Jurka (1:12)

 

Leave a Reply