Anna Przybył prezentuje nowy utwór. Posłuchaj singla “Lolita”!

20 kwietnia odbyła się premiera nowego utworu “Lolita” Anny Przybył. Do singla, inspirowanego biografią malarki Tamary Łempickiej, powstał niezwykły klip.

Inspiracją do napisania piosenki była biografia malarki Tamary Łempickiej, a szczególnie jej pobyt w Paryżu w latach 20 i 30 ubiegłego wieku, choć ogólnie propozycja ma nowoczesną formułę. Warto także zwrócić uwagę, że pośród chwytliwych słów skrywa się ważny przekaz.

Żyjemy wciąż “szybciej i bardziej”, poganiani przez ego, ambicje i marzenia. W tym pośpiechu szukamy sensu, tylko czy to dobry sposób, by go odnaleźć? W naszych głowach wybrzmiewa: “śpisz to tracisz” i choć od czasów Tamary minęło wiele lat to zdaje się, że te słowa są coraz bardziej aktualne.

fot. materiały prasowe

Kolejne zwrotki przenoszą do nowoczesności, oddając mechanizmy funkcjonowania współczesnej młodzieży, ale nie tylko, bo pewnie większość z nas odnajdzie w tej piosence odrobinę siebie. Tę część, która niejednokrotnie spala się, by w końcu poczuć, że żyje.

Słowa i muzykę do utworu napisała Anna Przybył, za nowoczesną aranżację natomiast odpowiada Jakub Mańkowski. Klip stworzyła grupa we’ll studio z Wrocławia. Oniryczny i tajemniczy nastrój teledysku przyciąga i skłania do głębszej refleksji. Widz nie ma pewności, czy to wszystko wydarzyło się naprawdę. Czy tytułowa „Lolita“, piękna blondynka, budząca podziw i zaciekawienie, szczęśliwa i opływająca w luksusie istnieje naprawdę? Kto znajduje się po drugiej stronie lustra? A może to opowieść o mnie samym? Takim, jakim chciałbym być?

*****

Anna Przybył pisze teksty piosenek, wiersze, komponuje oraz wykonuje swoje utwory. Głównie dla potrzeby tworzenia gra na pianinie, gitarze i ukulele. Charakteryzuje ją nietypowa, niska barwa głosu oraz sentymentalny wydźwięk utworów.

Prywatnie kocha koty, marzy o wydaniu własnego tomiku wierszy oraz drewnianym domu na łonie natury. W muzyce największą radość sprawia jej samo tworzenie. W 2017 roku wydała album “Pragnienia“, będący poetycką podróżą do krainy wrażliwości.

 

Leave a Reply