Dominik Nierodkiewicz z energetycznym utworem. Posłuchaj singla “Będzie dobrze” [RECENZJA]

“Będzie dobrze” to pierwszy singiel wokalisty Dominika Nierodkiewicza. Piosenka jest zapowiedzią nadchodzącej EPki, której premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Proste piosenki popowe też mogą być interesujące, jeśli ma się pomysł na stworzenie niebanalnej formy, która będzie w stanie przyciągnąć uwagę słuchacza. “Będzie dobrze” Dominika Nieordkiewicza, to właśnie taka propozycja, broniąca się nie tyle wyszukanym stylem artystycznym, co pewnym klimatem i pozytywną energią. Całość została zbudowana na jasnym przekazie i przebojowym refrenie, gdzie w tle słychać przede wszystkim dęciaki. Łatwo również wyczuć lekki puls wyzwolony na nieprzesadnie napastliwym bicie (do tego dochodzi całkiem udana produkcja Kuby Załuckiego).

fot. materiały prasowe

Warstwa liryczna w takiej przestrzeni staje się na swój sposób angażująca, także poprzez mocniej wyeksponowane refreny. Nie jest to tekst, który porusza wyszukanymi metaforami, ale w tak zaprezentowanej materii muzycznej ma swoje właściwie miejsce. Warto także docenić wokal poszukującego artysty, gdyż jego głos staje się ciepły, sprawnie wpisujący się w taką stylistykę.

Dzięki tym wszystkim elementom można mówić o pełnym kształcie, który wyklarował się podczas artystycznych poszukiwań młodego wokalisty. Trudno jeszcze domniemywać, w jakim kierunku artystycznym będzie podążał Nierodkiewicz, choć już teraz można stwierdzić, że udało mu się nagrać radiowy utwór z letnim vibe’em. To daje mu możliwość szerszego zaistnienia, a co za tym idzie, pokazania własnych pomysłów, tak wyraźnie ukształtowanych przez łatwą w odbiorze kompozycję. Czekamy na kolejne poczynania Dominika, które być może pokażą jego znacznie szersze zapatrywania. Zapewne najlepsze jeszcze przed nim, choć już teraz warto sprawdzić jego nowy singiel “Będzie dobrze“.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Dominik Nierodkiewicz – autor tekstów, solista oraz wokalista w zespole wokalnym La Via Voice prowadzonym przez Weronikę Korthals. Najnowszy singiel “Będzie dobrze” jest zapowiedzią jego solowej płyty, która ukaże się jeszcze w tym roku. Producentem singla jest Kuba Załucki. Piosenka zamyka pewien etap w życiu wokalisty, śpiewającego dotychczas głównie ballady. Utwór opowiada o tym iż mimo przeciwności losu i tego, że nie wszystko czasem idzie po naszej myśli, trzeba myśleć pozytywnie, bo w końcu dla każdego z nas zaświeci słońce. Singiel wiąże się z osobistą przemianą wokalisty.

Piosenka została napisana w współpracy z MS Records Maciej Szulce.

 

Leave a Reply