Jacek Korohoda z nowym albumem. Posłuchaj singla “Nie patrz”

“Nie patrz” to tytuł albumu gitarzysty i kompozytora – Jacka Korohody. Na płycie gościnnie pojawił się Abradab. Singlem promującym to wydarzenie został utwór tytułowy, do którego powstał teledysk.

NIE PATRZ” to najnowszy album Jacka Korohody, na którym znalazło się pięć kompozycji z autorskimi, polskimi tekstami kompozytora. Zawartą w nim muzykę określić można jako smooth jazz, jazz, soul lub też piosenki, zależnie od wrażliwości słuchającego. Jej odbiór porównać można do wrażeń podczas jazdy tym samym pociągiem, za oknem którego pojawiają się jednak co chwilę nowe krajobrazy.

fot. materiały prasowe

Jest to kontynuacja dokonań artysty, zarejestrowanych na poprzednich płytach: “If It Happens” (2007) i “Window to the Backyard” (2010), dobrze przyjętych przez krytykę muzyczną i prezentowanych w wielu rozgłośniach radiowych. Materiał zarejestrowany na płycie nie znajduje obecnie bezpośredniego odpowiednika na polskiej scenie muzycznej.

Otwierający album utwór “Czas na granie”, z gościnnym udziałem rapera Abradaba (Kaliber 44), zadedykowany nieżyjącemu gitarzyście Ronny Jordanowi, jest odpowiedzią na jego utwór “No Time To Play”. Opowiada o tworzeniu muzyki i związanymi z tym emocjami. Kolejny zatytułowany “Kurz” to opowieść o przemijaniu, która znajduje odbicie zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej.

Tytułowy “Nie patrz” odnosi się do uniwersalnego tematu, jakim jest erotyka. Kompozycja “Wiersz” traktuje o poezji, choć nie pada w nim ani jedno słowo. Znajdziemy w nim to, co w wierszach czytamy pomiędzy liniami tekstu. Zamykający album “Film” mówi o tym, iż w przekazie muzycznym najważniejsza jest impresja, czyli wrażenie słuchającego.

*****

Jacek Korohoda jest polskim gitarzystą i kompozytorem. Wieloletni członek zespołu Prowizorka Jazz Band (laureat Jazz Top ‘96 i ‘97), współpracował z Markiem Grechutą, Włodzimierzem Korczem, Jarkiem Śmietaną i wieloma wybitnymi artystami. W swojej karierze wydał dotychczas pięć albumów autorskich, uczestniczył w rejestracji kilkudziesięciu innych. Nagrywa i komponuje muzykę do filmów, sztuk teatralnych i programów tv. Jest gitarzystą wszechstronnym, dysponującym własnym niepowtarzalnym stylem muzycznym. Jak sam mówi, w muzyce najważniejsza jest dla niego relacja melodii do harmonii i rytmu.

Album “Nie patrz” można zamówić na stronie: https://korohoda.eu/nie-patrz/

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply