Nahorny Trio i Piotr Schmidt z wyjątkowym albumem “Freedom Book – Echoes Of Heyday”

Album “Freedom Book – Echoes Of Heyday” zrealizowano w kwartecie, we współpracy z wybitnym trębaczem młodego pokolenia – Piotrem Schmidtem. 24 marca ukazała się wersja winylowa tej płyty.

Nahorny Trio to zespół, który w takim samym składzie gra nieprzerwanie od 1990 roku. To najdłużej istniejący zespół w historii polskiego jazzu, zaś “Freedom Book – Echoes Of Heyday“, to kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego – ikony i legendy polskiego jazzu, mistrza liryki. Album, tym razem, zrealizowano we współpracy z wybitnym trębaczem młodego pokolenia – Piotrem Schmidtem.

fot. Piotr Gruchała

 

Płyta stonowana stylistycznie, jest twórczą odpowiedzią na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech. To muzyka pełna oddechu, spokoju, zadumy i refleksji.

Twórczość Włodzimierza Nahornego, to poezja i romantyzm – język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Jego znakomita, utrzymana w jazzowym kanonie pianistyka, nosi osobiste słowiańskie piętno. Jego życiorys zaś to niemal cała historia polskiego jazzu. Twórczy idiom jest tutaj tak szeroki, jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych możliwości. Od samego początku kariery, od debiutu, Włodzimierz Nahorny wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. To człowiek o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełen energii i nowatorskich koncepcji. Krytycy nazywają go Chopinem jazzu.

Płyta CD dostępna:

https://www.sjrecords.eu/pl/produkt/nahorny-schmidt-bogdanowicz-biskupski-echoes-heyday-0

*****

Muzycy:

Włodzimierz Nahorny – piano
Piotr Schmidt – trumpet
Mariusz Bogdanowicz – double bass
Piotr Biskupski – drums

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Nahorny Trio i Piotr Schmidt z wyjątkowym albumem “Freedom Book – Echoes Of Heyday””

Leave a Reply