Wojtek Urbański z tanecznym singlem “Phobos”

Wojtek Urbański nie zwalnia tempa i publikuje kolejny singiel zapowiadający płytę Everdome OST. Powstały we współpracy z Łukaszem Palkiewiczem utwór “Phobos” jest powrotem artysty do pulsującej tanecznej elektroniki.

Nowy singiel Urbańskiego to już trzeci wycinek ze ścieżki dźwiękowej jaką producent i kompozytor tworzy dla metaversu Everdome – futurystycznego świata na Marsie. Po “Machine Phoenix” i “The Cycler”, którym stylistycznie zdecydowanie bliżej było do estetyki muzyki filmowej przyszedł czas na taneczną elektronikę w której jak wiadomo współtwórca formacji RYSY czuje się bardzo swobodnie.

Phobos” to utwór, który doskonale sprawdzi się na każdym ziemskim i marsjańskim parkiecie.

fot. Adam Słaboń

Tytułowy “Phobos” to jeden z dwóch księżyców będących w orbicie Marsa, ale również nazwa nocnego klubu, który będzie funkcjonował w metaversie Everdome. Cały projekt został zainicjowany z początkiem 2022 roku i zakłada stworzenie hiper-realistycznego środowiska metaverse łączącego technologie, biznes oraz przestrzeń na ekspresję naukowo-artystyczną. Wyróżnikiem metaversu Everdome jest kreatywność i inwencja unikatowo projektowanej marsjańskiej cywilizacji. Projekt łączy w sobie cechy gry multiplayer (MMO), z narzędziami i produktami opartymi na zdecentralizowanych technologiach web3, takich jak blockchain, NFT czy ekonomia świadczeń opartych na tokenach.

Do pracy nad utworem Urbański zaprosił Łukasza Palkiewicza, producenta szerzej znanego pod pseudonimem Szatt. Owocem ich wspólnego zaangażowania jest taneczna petarda przy której ciężko ustać w miejscu. – Łukasz doskonale odnalazł się w moim pomyśle na to jak mógłby brzmieć nocny klub na Marsie. Dodał do utworu dużo warstw, zwłaszcza w tych niższych rejestrach i fakt, że finalnie “Phobos” ma takie pełne brzmienie to w dużej mierze właśnie jego zasługa – mówi Urbański. Autorem okładki singla “Phobos” – inspirowanej kolekcją marsjańskich kombinezonów AstroNFT – jest artysta koncepcyjny Wojciech Fikus.

– Wraz z wydaniem trzeciego singla, zbliżamy się już do premiery pełnego albumu Everdome OST. Będzie to eklektyczny kolaż muzyki filmowej, gamingowej i awangardowo-elektronicznej. Każdy z utworów stopniowo ilustruje kolejne etapy podróży i poznawania Marsa w immersyjnym doświadczeniu wirtualnej rzeczywistości – mówi Łukasz Alwast, producent kreatywny i dyrektor worldbuildingu Everdome.

Premiera ścieżki dźwiękowej Everdome OST przewidziana jest na 28 kwietnia. Natomiast, niedługo później, bo podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie (25 maja) materiał ten po raz pierwszy zostanie wykonany na żywo.

 

Leave a Reply