Krystian Sprawka prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Domek z kart” [RECENZJA]

“Domek z kart” to nowy singiel Krystiana Sprawki, stawiającego od jakiegoś czasu na własną twórczość. Jego premierowy utwór, do którego powstał teledysk, nawiązuje do trudnej miłości.

Nowy utwór “Domek z kart” Krystiana Sprawki nosi w sobie świeżość, a więc łapie kontakt ze współczesną sceną muzyczną, jednocześnie mając w sobie pewien uniwersalizm. A ten zawarty jest w emocjach i sposobie postrzegania rzeczywistości, ale tej bardziej osobistej. Krystian to wrażliwiec, który oddaje rozpisaną historię z własnej perspektywy, robi to jednak w taki sposób, by słuchacz mógł odnaleźć w tym część siebie. Jednocześnie sposób wyrażania jego odczuć nie jest pretensjonalny ani kłopotliwy w odbiorze. Jeżeli weźmiemy do tego klimat całego utworu, prezentuje się on zdecydowanie przekonująco.

fot. materiały prasowe

Od strony czysto muzycznej kompozycja oparta jest na lekkiej rytmice, ale też melodii, która w sposób należyty prowadzi całość. Alternatywne dźwięki łączą się więc z czymś bardziej przystępnym, choć istotniejsza staje się energia, która płynie z tego utworu. A ta znów łączy się z nostalgią, co w takim kolorycie muzycznym wraz z przekazem tworzy spójną i całkiem intrygującą formę.

Jeśli chodzi o realizację, także jest bez zarzutów, nawet jeśli można było postawić na bogatszą aranżację, która mocniej uwypukli ostateczne brzmienie. Na pewno jest zawodowo, co potwierdza, że Krystian jest nie tylko sprawnym kompozytorem i tekściarzem, ale także producentem. Jeżeli ktoś zna jego wcześniejsze dokonania, ten usłyszy nie tyle progres, co umiejętne poruszanie się w różnych przestrzeniach artystycznych. Choć akurat “Domek z kart” jest dopełnieniem jakiejś odgórnej wizji, która łączy się chociażby z jego wcześniejszym utworem “Puste słowa“. Specyfika prezentacji wokalu budzi natomiast skojarzenia ze sceną około hip-hopową, lecz w jego muzyce chodzi raczej o coś zupełnie innego. Na szczęście, bo wokalista nie próbuje się na siłę wpisywać w określony nurt, choć jego muzyka jest całkowicie aktualna.

To może być ciekawe rozwinięcie jego dotychczasowej działalności solowej. Czasem zajrzenie w głąb siebie wystarczy, by stworzyć coś interesującego. A Krystian Sprawka jest totalnie autentyczny w tym, co robi, więc można oczekiwać, ze jego kolejne single będą równie frapujące.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Krystian Sprawka to 25-letni artysta pochodzący z Sosnowca. Zakochany w muzyce od ponad 15 lat. Przez ostatnie lata produkował piosenki dla innych artystów i był członkiem wielu zespołów muzycznych. Teraz poprzez własną twórczość postanowił pokazać odbiorcy swój świat. Jest tekściarzem, kompozytorem i producentem. Jego wizytówka to alternatywne dźwięki oraz teksty w języku polskim. Inspiracje do utworów czerpie z otaczającego świata i osobistych przeżyć.

Odcinając grubą kreską dotychczasowe działania, stawia na niecodzienne rozwiązania muzyczne, prezentując świeże, niebanalne brzmienia. Dzięki przelaniu myśli na papier stara się rozliczyć z przeszłością i zrobić krok w przód.

Jego najnowszy singiel “Domek z kart” nawiązuje do trudnej miłości, z którą identyfikuje się duża grupa jego odbiorców. Artysta próbuje zrozumieć uczucia, które nim kierują i zaakceptować zmiany jakie w nim zachodzą. Jest świadomy jak wiele młodych osób zmaga się ze zrozumieniem siebie i chce im uświadomić, że nie są sami w tej podróży.

W cyklu piosenek, które pojawiły się na jego kanale, Krystian rozkłada na czynniki pierwsze podstawowe uczucia, które rządzą światem takie jak: miłość, szczęście, smutek itp. W kolejnych numerach na swojej liście chce zapewnić słuchacza, że każdy przechodzi przez podobne problemy i warto mieć odwagę aby o nich rozmawiać.

Na co dzień spędza czas w studiu muzycznym, tworząc kolejne numery, nie wyklucza jednak wyjścia ze swoim repertuarem na letnie sceny. Jego kreacja sceniczna jest mocna, charyzmatyczna i bardzo energiczna, zapadająca odbiorcy na długo w pamięci.

Słuchaj utworu “Domek z kart” w serwisach cyfrowych: https://distrokid.com/hyperfollow/krystiansprawka/domek-z-kart

*****

“Nawiązujący do trudnej miłości, zachwycający i poruszający.”

 

fot. okładka singla

Leave a Reply