Magia, głęboki klimat i eksperyment. Piotr Paduszyński prezentuje nowy utwór “Sen”

“Sen” to nowy, jakże wyjątkowy utwór stworzony, nagrany i wyprodukowany przez pianistę Piotra Paduszyńskiego.

Są różne rodzaje snów. Są sny, w których czujemy się ciepło i bezpiecznie, ale zdarzają się też sny intrygujące i niepewne. Bywają sny świadome, a wreszcie i takie, w których chcemy krzyknąć, ale nie możemy wydobyć głosu. Przestrzeń nowego utworu Piotra Paduszyńskiego należy do tych nieoczywistych i rozmytych. Mamy w niej do czynienia z domowym, wytłumionym pianinem. Słyszymy nie tylko dźwięk mechanizmu, ale także dodatkowe instrumenty i efekty, które razem składają się na spójną, filmową opowieść. Co dość nietypowe, utwór został wydany w wersji stereo oraz w formacie Dolby Atmos, czyli dźwięku przestrzennego (opcja dostępna na Apple Music oraz Tidal).

fot. materiały prasowe

Charakter utworu odbiega od brzmienia debiutanckiej płyty “Prześwit” nagrywanej w studio Leszka Możdżera i wyznacza nowy eksperymentalny kierunek.

„Ma cudowną energię, jest bardzo szczery i spontaniczny” – Leszek Możdżer o wygranej Piotra w plebiscycie WARTO 2021

*****

Piotr Paduszyński jest pianistą i producentem muzycznym. Tworzy utwory wpisujące się w ramy muzyki neoklasycznej, ilustracyjnej i filmowej. Zadebiutował w listopadzie 2020 wydając album “Prześwitnagrany w studio Leszka Możdżera. Album zawiera 11 utworów na fortepianie i 1 na dzwonkach Koshi. Kompozycje z płyty zostały zagrane w radio w większości miast wojewódzkich, jak i rozgłośniach internetowych, takich jak Radio Nowy Świat czy Radiospacja. 

Laureat plebiscytu WARTO 2021 organizowanego przez Gazetę Wyborczą oraz laureat V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Wroclavile. Muzyka Piotra jest kojarzona z twórczością artystów takich jak Hania Rani, Eydis Evenssen czy Ludovico Einaudi.

Oprócz solowego projektu, jest współproducentem i częścią wschodzącego zespołu Älskar. Na serwisach streamingowych dostępne są już 3 single ze zbliżającej się płyty, a także kilka wcześniejszych piosenek (łącznie przekroczyły milion odtworzeń na Spotify). Zajmuje się również aranżowaniem i tworzeniem melodii na pozytywce, czym dzieli się na Instagramie i TikToku (wideo z melodią Mamo tyś płakała przekroczyło 400 tysięcy odtworzeń).

Słuchaj utworu “Sen” w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/PiotrPaduszynskiSen

 

fot. okładka singla (Iza Kosmos)

Piotr Paduszyński – “Prześwit” [RECENZJA]

Leave a Reply