Mirella Wiącek z nowym singlem. Posłuchaj utworu “Kłamałam”

“Kłamałam” to trzeci singiel wokalistki Mirelli Wiącek, który zapowiada jej debiutancki album. Ekspresja, silny wokal i rozmach, a to wszystko łączy się w popowej produkcji. Tak w skrócie można określić nowy utwór artystki, do którego powstał teledysk.

Mirella Wiącek – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Muzyka pasjonowała ją od najmłodszych lat. Już jako dziecko komponowała pierwsze piosenki oraz z powodzeniem brała udział w licznych festiwalach i konkursach.

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczna I stopnia w Mrągowie w klasie skrzypiec, po czym uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, gdzie uczyła się śpiewu solowego na Wydziale Wokalnym.

fot. materiały prasowe

Naukę śpiewu i fortepianu kontynuowała w Karlsruhe (Niemcy), gdzie wyjechała w ramach programu Au pair. Przez kolejne lata kształciła się w kierunku pop/rock/jazz w Mannheim, gdzie nawiązała kontakt z wieloma muzykami. Jej charakterystycznym głosem i umiejętnościami wokalnymi zainteresował się producent muzyczny Joachim Schneiss. Tak zaczęła się współpraca z Liner Studios w Walldorf, w którym do dnia dzisiejszego artystka pracuje jako trener wokalny i kompozytor oraz wspiera swoim głosem wielu wokalistów zarówno podczas nagrań w studio jak i na scenie.

Z czasem zaczęła skupiać się na własnej twórczości. Postanowiła nagrać album z piosenkami w języku polskim. Podczas pracy w studio poznała wielu znakomitych muzyków. Dzięki temu miała możliwość zaangażowania tych najbardziej pasujących do charakteru jej twórczości.

Na perkusji zagrali Patryk Metzger i Anika Nilles, na klawiszach Stefan Hartmann i Thomas Turek, na gitarze basowej zagrał Phillip Rehm a na gitarze elektrycznej Joachim Schneiss, który zajął się również produkcją wydawnictwa. Do chórków głosu użyczyła Laura Ries.

Debiutancki singiel „Sen” ukazał się 15 sierpnia 2018 roku, a kolejny („Skarb”) 14 grudnia 2018 roku. Pojawienie się najnowszego singla „Kłamałam” 13 stycznia 2023 roku jest kolejnym krokiem Mirelli, która nieustannie kontynuuje swoją twórczą podróż, obecnie pracując nad kolejnymi utworami.

Prywatnie wokalistka ceni sobie naturę i spokój, dlatego będąc w Polsce najchętniej spędza czas na wsi koło Mrągowa, w której się wychowała.

Słuchaj utworu “Kłamałam” w serwisach cyfrowych: https://bfan.link/klamalam

 

 

Leave a Reply