Michał Rudaś i Szymon Białorucki w poruszającym utworze “Jestem tu”

Piosenka “Jestem tu” to wynik współpracy multiinstrumentalisty i producenta Szymona Białoruckiego oraz wokalisty Michała Rudasia, którzy poznali się w zespole Krzysztofa Zalewskiego MTV Unplugged.

Jestem tu” to, ozdobiona lekkim beatem, ciepłą sekcją dętą i kojącym wokalem, pozytywna opowieść o meandrach miłości. Pierwsze szkice do utworu powstały spontanicznie w garderobie przed koncertem, a potem artyści w nieśpiesznym tempie dopracowywali utwór w swoich domowych studiach – Michał napisał tekst, a Szymon zajął się aranżacją i produkcją muzyczną.

fot. materiały prasowe

Michał Rudaś to wokalista, autor muzyki i tekstów nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyk 2010 oraz laureat nagrody Jury Sopot Top Trendy Festival 2009. Znany w Polsce z programów rozrywkowych tj. Jaka to melodia, Taniec z gwiazdami, The Voice of Poland i Twoja Twarz Brzmi Znajomo, a w Indiach ze swoich sukcesów w muzycznym telewizyjnym talent show “Dil Hai Hindustani”, którego był półfinalistą. Michał Rudaś jest wieloletnim uczniem mistrza ragi indyjskiej Anupa Misry, profesora Sanskrit University w Varanasi w Indiach oraz absolwentem wydziału wokalnego PSM przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Ma na koncie 5 albumów, w tym 3 głęboko inspirowane muzyką indyjską. Artysta, oprócz działalności solowej, współpracuje koncertowo z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. Krzysztofem Zalewskim, Adamem Sztabą oraz ShatąQS.

Szymon Białorucki to kompozytor, producent, puzonista. W 2021 roku wydał nominowany do Fryderyka album /Bedroom Jazz/ z artystami takimi jak Kasia Lins, Tomasz Dąbrowski, Michał Bryndal i inni. Współtworzył zespół Krzysztofa Zalewskiego MTV Unplugged. Współpracował m.in. z Natalią Kukulską, Johnem Scofieldem, Natalią Przybysz.

Słuchaj utworu “Jestem tu” w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/MichalRudasJestem

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply