Czesław Niemen z utworem “Nim przyjdzie wiosna” w serwisach cyfrowych

3 marca na platformach cyfrowych pojawił się pierwszy z ponad czterdziestu nagrań studyjnych i koncertowych Czesława Niemena. A jest nim ballada „Nim przyjdzie wiosna”, do tekstu Jarosława Iwaszkiewicza.

fot. materiały prasowe

Nagranie pięknej ballady Czesława Niemena „Nim przyjdzie wiosna”, do tekstu Jarosława Iwaszkiewicza trafia do serwisów streamingowych jako pierwsze z tego zestawu. W tej wersji niekwestionowany przebój Niemena został zarejestrowany w Sopocie, podczas koncertów III Międzynarodowego Festiwalu Interwizji (a zarazem 19 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki), w roku 1979.

Tamten sopocki festiwal wzbudził wiele emocji, z racji zaskakujących artystycznych wydarzeń, ale najbardziej charakterystycznym jego elementem był pełnomorski jacht wbudowany w scenografię Opery Leśnej w Sopocie. Była to nagroda rzeczowa towarzysząca Grand Prix Festiwalu Interwizji.

Wykonując piosenkę „Nim przyjdzie wiosna” z zespołem, w którym na gitarze grał Maciej Radziejewski, na basie Jerzy Dziemski i Maciej Czaj na perkusji,  Czesław Niemen wygrał konkurs, jacht i kilka innych nagród, które były do wzięcia. Jacht, co prawda nigdy nie trafił do zwycięzcy, ale i on się o niego nie upominał z racji różnych kontrowersji, jakie ta nagroda budziła w społeczeństwie, w tamtych trudnych czasach.

Na 14 kwietnia 2023 zaplanowano premierę w serwisach streamingowych wszystkich utworów z albumu „Pamiętam ten dzień”. Wówczas w sprzedaży pojawi się też wznowienie wydawnictwa w formie tradycyjnej, na płytach CD. Pierwsza edycja pokryła się platyną a płyta od wielu lat praktycznie jest nie do zdobycia na rynku.

Smartlink: https://bfan.link/nim-przyjdzie-wiosna

 

 

Leave a Reply