Polskie preselekcje do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Kto wystąpi?

Telewizja Polska przedstawiła finalistów polskich preselekcji do 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Kim są wybrani wykonawcy?

TVP ogłosiła, kto wystąpi w koncercie Tu bije serce Europy – Wybieramy hit na Eurowizję. Będzie to dziesiątka wykonawców wyłonionych ze zgłoszeń, które można było nadsyłać do 10 lutego. O wynikach preselekcji 26 lutego zdecydują jurorzy i telewidzowie. Eurowizja 2023 odbędzie się w Liverpoolu.

fot. Piotr Tarasewicz

TVP zastrzegła sobie też prawo do przyznania jednej dzikiej karty wykonawcy spoza zgłoszeń lub wyeliminowanej – oznacza to, że w finale może być nawet 11 uczestników.

Głosowanie odbędzie się w dwóch turach. W pierwszej z nich jurorzy będą oddawać głosy w skali od 1 do 10 – wyniki te zamienią się na udział procentowy i będą uśrednione z procentowymi wynikami głosowania SMS. Prowadzący odczytają zdobywców miejsc od ostatniego do czwartego, a najlepsza trójka wejdzie do drugiej rundy. Głosowanie ruszy od nowa – o zwycięzcy zdecyduje znowu głosowanie w stosunku 50/50, jednak tym razem skala ocen jury to 1-3. W razie remisów decydujące będą noty jurorów.

  1. Ahlena – Booty
  2. Alicja Szemplińska – New home
  3. Blanka – Solo
  4. Dominik Dudek – Be good
  5. Felivers – Never back down
  6. Jann – Gladiator
  7. Kuba Szmajkowski – You do me
  8. Maja Hyży – Never hide
  9. Natasza Urbańska – Lift u up
  10. YAN – Champion

 

Leave a Reply