Neodym i DJ Sven Kuhlmann prezentują klubową wersję “Criminal Minds” [RECENZJA]

NEODYM nie przestaje zaskakiwać. Po doskonałym przyjęciu singla “Criminal Minds“, artystka zdecydowała się na jego remiks, który wyprodukował DJ Sven Kuhlmann.

To prawdziwa niespodzianka dla fanów klubowych brzmień. Neodym wypuściła znany już singiel “Criminal Minds” w nowej, nieco innej wersji. Za remiks do tego utworu odpowiada DJ Sven Kuhlmann, który od lat tworzy podobne projekty. Jego doświadczenie pozwoliło odkryć w tej propozycji zupełnie nowe pokłady przebojowości, a wszystko zostało zaprezentowane w świeżej, niezwykle porywającej odsłonie.

fot. materiały prasowe

Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku znalezienie innej przestrzeni artystycznej, ale też umiejętne przedstawienie jej w taki sposób, żeby nic nie budziło wątpliwości, że mamy do czynienia z fachowym podejściem do wybranej materii muzycznej. Dlatego zamknięcie kompozycji w bardziej tanecznej formie wymagało czujności, co nie pozwoliło otrzeć się jej o jakąkolwiek pretensjonalność. Od strony artystycznej dostaliśmy więc odpowiednio wyważoną propozycję, która zyskuje z każdym kolejnym przesłuchaniem. Jak się okazuje klubowa odsłona uwypukliła w “Criminal Minds” dodatkowe wartości. Całość mieści się w kategoriach muzyki klubowej z mocnymi wpływami EDM, ale wyczuwalne są również ślady melodyjności, co sprawia, że utwór łatwo wpada w podświadomość słuchacza.

Nowa wersja posiada też subtelnie zaakcentowany groove, który powoduje, że nie staje się ona bezemocjonalną wiązanką kilku zgrabnie poprowadzonych dźwięków. Owszem nie każdemu musi odpowiadać taka muzyka, bo jest to propozycja skierowana do określonego odbiorcy, jednak żadnych zarzutów względem tego remiksu nie można postawić. Miejmy nadzieję, że ta wersja pozwoli utworowi “Criminal Minds” zachować znacznie dłuższą możliwość funkcjonowania na niekoniecznie polskim rynku muzycznym.

*****

DJ Sven Kuhlmann odkrył muzykę NEODYM poprzez ich wspólnego znajomego z niemieckiej redakcji muzycznej i stwierdził, że zaproponuje artystce współpracę. I tak oto powstał wspólny pomysł na wyprodukowanie świeżego remiksu utworu “Criminal Minds“. Nowoczesna realizacja pozwoliła pokazać inną, ale równie ciekawą stronę tej propozycji.

Kuhlmann łączy house z tanecznymi wpływami EDM, tworząc w ten sposób zupełnie nowe brzmienie. Energetycznie poprowadzone bity tego utworu wprawiają w ruch oraz hipnotyczny pląs, a remiks zdecydowanie ma wszystko, czego potrzeba, by stać się znaczącym przebojem na parkietach w wielu klubach.

Sven Kuhlmann to producent muzyczny i DJ. Jego wieloletnie doświadczenie sprawiło, że na stałe zagościł na scenie muzycznej. Regularnie współpracuje z wieloma międzynarodowymi artystami. W ciągu ostatnich kilku lat wydał ponad 500 propozycji, które ukazały się w najbardziej renomowanych krajowych i międzynarodowych wytwórniach muzycznych. Jego muzykę można usłyszeć również w radiu i telewizji. Jego serce bije w rytm muzyki house, którą można usłyszeć w stworzonych przez niego pełnych pasji setach. 

*****

NEODYM – głos, który zabiera w galaktyki magnetycznych oddziaływań. To część kosmosu. Siła przyciągania.  Niebieski szał. NEODYM śpiewa o sensie istnienia, planetarnych interakcjach oraz o międzyludzkich relacjach.

Artystka urodziła się w Wielkopolsce a dorastała na Dolnym Śląsku, lecz z powodu jej niezaspokojonej ciekawości, która była motorem napędowym, losy rzuciły ją za granicę, do Niemiec, gdzie obecnie zamieszkuje.

NEODYM wierzy w ideały, chce być neonowym światłem i swoją twórczością dawać nadzieję w lepsze jutro – bez żadnych stylistycznych ograniczeń.

Obecnie trwają prace nad solową płytą NEODYM, która ukaże się w tym roku.

Słuchaj utworu “Crimal Minds” (remix) na Spotify.

 

Leave a Reply