Zapowiedź albumu “Skaza” Budki Suflera. Znamy okładkę i listę piosenek

Ponad dwa lata temu odszedł od nas Romuald Lipko. „Skaza”, to drugi po „10 latach samotności” album z premierowymi kompozycjami artysty nagrany po jego śmierci.  Nowy album Budki Suflera ukaże się 10 lutego.

O ile poprzednia płyta była zaśpiewana w całości przez jednego wokalistę, Felicjana Andrzejczaka, to „Skaza” prezentuje trójkę śpiewających artystów: Irenę Michalską, Jacka Kawalca i Roberta Żarczyńskiego. Pośród trzynastu utworów opublikowanych na tej płycie są też śpiewane duety. Do chwili obecnej powszechnie znany jest duetowy utwór „O tobie myślę w zimną noc” dedykowany ludziom uciekającym przed okropnościami wojny na wschodzie.

fot. okładka płyty

Nagraną muzykę zilustrowała obrazem Iryny Frolova. Znany jest też prowokujący utwór „Wontpliwości”. Tutaj agresywny rock porusza się wraz z poezją Bogdana Olewicza i filmem Jana Marciniaka, odpychając  jednych, zachwycając  drugich. Różnorodna  scena wokalna na płycie inspirowana jest tradycją tego zespołu. Przez wiele lat na koncertową scenę Budki Suflera wychodzili i śpiewali w trakcie jednego show: Krzysztof Cugowski, Romuald Czystaw, Felicjan Andrzejczak, Iza Trojanowska, Urszula. Każdy z nich śpiewał swoje wielkie hity. Różnorodność stylistyczna utworów zarówno kiedyś, jak i teraz, wręcz zmusza do pracy z więcej niż jednym wokalistą i nie pozwala ograniczać się tylko do męskiego śpiewania. O jakość i piękno słowa premierowych piosenek zadbali; Bogdan Olewicz, Jacek Cygan, Justyna Holm… Absolutnie żywe granie zarejestrowano w studio „Black Kiss Records”.

Niezwykle ważnym dla nas elementem przy pracy nad nowymi utworami jest życzliwość i akceptacja rodziny Romka: żony Doroty i syna Remiego. Energię i brzmienie Budki tworzą również instrumentaliści: Darek Bafeltowski, Piotr Bogutyn, Piotr Sztajdel, i oczywiście Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski. Premiera w serwisach streamingowych albumu, oraz trzeciego singla „Skaza” miała miejsce 18.11.2022. Całość tego materiału dostępna będzie na płytach CD, płytach winylowych, oraz kasetach magnetofonowych w dniu 10.02.2023.

Miłego słuchania, Budka Suflera.

Tracklista:

1. Skaza
2. Nie tańczy już nikt
3. Siła strumienia
4. Wontpliwości
5. O tobie myślę w zimną noc
6. Przejdźmy na ty
7. Pieśń trywialna
8. Gubię się
9. Droga do celu
10. W kinie tak jest
11. Życie za życie
12. Miejsce na ziemi
13. Gdyby jutra nie było

 

2 odpowiedzi na “Zapowiedź albumu “Skaza” Budki Suflera. Znamy okładkę i listę piosenek”

Leave a Reply