Dominik Dudek z autorskim utworem “Tak mi mów”

Zwycięzca XIII edycji The Voice of Poland, Dominik Dudek zaprezentował autorski utwór. “Tak mi mów” jest dokładnie tym, co chce tworzyć.

Dominik Dudek dał się poznać za sprawą programu The Voice of Poland, który wygrał razem z utworem “Wydaje się”. Trenował pod skrzydłami Tomsona i Barona, którzy wspierali go przez cały czas trwania show, ale i po jego zakończeniu. Dwa miesiące po finale ostatniej edycji programu, przyszła pora na w pełni autorski materiał Dominika.

Tak mi mówDominika Dudka to ponowne przedstawienie się słuchaczom. Tym razem mogą go poznać ze strony, która jest połączeniem popu i folku. Artysta sam napisał tekst, muzykę (przy współpracy z Mateuszem Kotkowskim) oraz całkowicie odpowiada za produkcję utworu.

fot. materiały prasowe

Piosenka została napisana w trudniejszym momencie mojego życia, kiedy naprawdę wszystko było na “nie” i  w zasadzie opowiada o mnie. Chciałem powiedzieć wszystkim, którzy czuli się podobnie, że w takich momentach warto mieć kogoś przy sobie, kogoś kto pomoże Ci przez to przebrnąć. To w sumie nawet nie musi być osoba, wszystko zależy, co komu pomaga. Ale najważniejsze są chęci. Chęci, które ja w sobie znalazłem i życzę tego wszystkim – mówi o swoim nowym utworze Dudek.

Dominik Dudek ma 29 lat i pochodzi z Limanowej, ale na co dzień mieszka pod Krakowem. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, specjalizując się w grze na saksofonie. Jak sam podkreśla, to nie jedyny instrument na którym potrafi grać – jego umiejętności obejmują również fortepian, gitarę, bas oraz perkusję. Wygrał XIII edycję programu The Voice of Poland, a jego debiutanckim numerem był utwór “Wydaje się”.

 

Leave a Reply