O problemach z samoakceptacją. Mata prezentuje nowy utwór “2 IZOTEKI”

Mata w najnowszym singlu “2 IZOTEKI” rapuje o problemach z samoakceptacją w okresie dojrzewania, wspomina też o próbach samobójczych.

Nowy utwór pojawił się w sieci 23 stycznia 2023 roku. Osobisty numer Młodego Matczaka jest porównywany do jego debiutanckiego materiału – “100 dni do matury”.

W numerze “2 IZOTEKI” raper podzielił się bolesnymi wspomnieniami z czasów szkolnych i przyznał, że aż cztery razy próbował popełnić samobójstwo. W ostatnim kadrze klipu do kawałka zamieścił informację o telefonach zaufania, pod którymi osoby w kryzysie psychicznym mogą znaleźć wsparcie.

fot. Kacper Kolenda / Reporter

 

Mata mocno wkroczył do branży muzycznej, kiedy w 2019 roku opublikował pierwszy singiel “Patointeligencja”. Utwór w dwa dni zdobył na YouTubie 1,5 miliona wyświetleń, dzisiaj teledysk obejrzano około 65 milionów razy. Młody Matczak od tamtego czasu wydał dwie płyty studyjne, pobił kilka rekordów sprzedaży, odebrał dwa Fryderyki i zapowiedział, że… zostanie prezydentem.

Spokojny utwór “2 IZOTEKI” (izotek – to lek na trądzik używany przez pacjentów, u których inne metody leczenia nie przyniosły rezultatów. To lek zawierający syntetyczną pochodną witaminy A) to wspomnienia Maty z czasów szkolnych. Raper opowiada, że jego życie nie zawsze wyglądało tak, jak mogą wyobrażać to sobie jego fani. Twórca dzieli się ze słuchaczami osobistymi przeżyciami, opowiada o nękaniu, kłopotach z trądzikiem, braku powodzenia, akceptacji, pewności siebie oraz otoczeniu, które nigdy w niego nie wierzyło.

 

Leave a Reply