Beata Kozidrak zapowiada album “4B”. Znamy okładkę i listę piosenek

“4B” – taki tytuł będzie nosić nowy album Beaty Kozidrak, który ukaże się 23 lutego.

„4B” (For B.) jest płytą stworzoną od Beaty dla… Beaty. To pierwszy projekt artystki w którym robi coś zupełnie bezkompromisowo, dla samej siebie – wbrew przyjętym konwenansom i tym, co mówią inni.

fot. materiały prasowe (Piotr Pytel)

To najbardziej osobista płyta w mojej karierze. Opowiada o bólu, o trudnych sytuacjach i  o tym jak człowiek potrzebuje wówczas drugiego człowieka i jego bliskości. 

Im jestem starsza, tym bardziej doceniam to, co dało mi życie, jak dużo mam. Upływający czas nauczył mnie tego, aby otaczać się ludźmi, którzy mają pozytywną energię. 

Gdy tworzyłam tę płytę, pisałam ją bez zastanawiania się czy idę pod prąd, czy nie odsłaniam za dużo, czy aby na pewno każda piosenka wpisuje się w obecne muzyczne trendy. 

Teraz, gdy oddaję ją w Wasze ręce, czuję, że w tych tekstach, melodiach i mieniącej się kuli dyskotekowej, która zdobi to wydawnictwo, znajdziecie swoje własne odbicie. Swoje historie, emocje i przeżycia. – opowiada Beata.

Artystka we współpracy z Mariuszem Obijalskim oraz Arkiem Koperą (producentami odpowiedzialnymi za utwory Sanah, Fisz Emade Tworzywo czy Natalii Szroeder) stworzyła album niezwykle eklektyczny – synthowe brzmienia lat 80. mieszają się z muzyką latino oraz klasycznymi, pełnymi emocji balladami.

Za oprawę graficzną albumu odpowiada Tomek Kudlak (Oki, Jan-Rapowanie, Kinny Zimmer) oraz fotograf Piotr Pytel (wygrana w plebiscycie Cover awArts 2020 za okładkę albumu Białasa – „H8”).

TRACKLISTA:

1. FRAJER

2. GAMBIT

3. PRAGA TANGO

4. JAK DLA MNIE

5. OPIUM

6. OGIEŃ W MOIM SERCU (feat. Sound’n’Grace)

7. AZYL

8. SIEDEM NOCY, SIEDEM DNI

9. WEŹ NA LUZ

10. BIEGIEM (feat. Kamil Bednarek)

11. PANAMA

12. ANIOŁ I DIABEŁ

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply