Natalia Szczypuła z wyjątkowym singlem. Posłuchaj utworu “Black Soul”

Black Soul” to jeden z najlepszych momentów na debiutanckiej płycie “Więcej” Natalii Szczypuły. Do utworu powstał komiksowy teledysk.

Na premierę tego utworu czekali wszyscy fani Natalii, którzy mieli okazję słyszeć go na koncertach. „Black Soul” charakteryzuje styl, który rzadko odnaleźć można na polskim rynku, rozmach brzmieniowy na miarę wielkich produkcji, wyraźnie wyczuwalne klimaty zza oceanu, mocno osadzony groove i słyszalne inspiracje muzyką soul i pop.

Sama Natalia zdradza, że na pomysł napisania piosenki wpadła słuchając twórczoci jednej ze swoich ulubionych wokalistek – Beyonce. Utwór wyróżnia się spośród pozostałych kompozycji na płycie swoim wyjątkowym klimatem, energetyczną naturą, ciekawą strukturą rytmiczną i trudną do zaśpiewania melodią wokalu.

fot. materiały prasowe

Jak czytamy w jednej z recenzji:

„Jej [Natalii] głos staje się (…) bardzo wymowny, wręcz zjawiskowy, przestrzennie rozciągając piosenkę w bardziej szlachetne kombinacje artystyczne” (Łukasz Dębowski, Polska Płyta/Polska Muzyka). Utwór swoją ekspresją przenosi nas na chwilę do innego świata – świata potężnych brzmień, przestrzeni aranżacyjnej i wyjątkowego kunsztu muzycznego.

Również obrazek, który towarzyszy piosence, różni się od pozostałych teledysków artystki. Komiksowy klimat, symbole przywodzące na myśl amerykańską popkulturę, nieoczywiste ujęcia, zaskakujące rozwiązania. Co ważne, w teledysku można zobaczy wszystkich członków zespołu Natalii. „Bardzo mi zależało, żeby przedstawi w teledysku cały mój zespół – bo to dzięki nim te utwory brzmią tak, jak brzmią, dzięki nim nabierają ostatecznych kształtów. To muzyka zrodzona z przyjaźni”, mówi Szczypuła. Autorem teledysku jest Jakub Rosa.

 

Leave a Reply