Błażej Król zapowiada album “W każdym (polskim) domu”

Nowa płyta Błażeja Króla ukaże się 9 lutego. Poniżej można znaleźć więcej szczegółów na temat tego wydawnictwa.

Błażej Król to polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Rozpoczął swoją karierę muzyczną w zespole muzyki alternatywnej Kawałek Kulki, z którym nagrał dwa albumy studyjne. W latach 2011–2014 współtworzył duet pod nazwą UL/KR. Kolejne lata przyniosły sześć solowych wydawnictw, w tym ostatnie – „Dziękuję” – wydane w 2021 roku.

fot. okładka płyty

Półtora roku później Błażej wprowadził słuchaczy do świata swojego nowego albumu „W każdym (polskim) domu” singlem „Miałem już nie tańczyć”. Artysta przedstawił wówczas nieoczywistą postać, w którą wciela się przy promocji tej płyty. Król staje się ułożonym everymanem wspierającym rodziny w ich domowych obowiązkach, codziennych trudnościach i sukcesach. Zapewnia im swoją obecność, bliskość i troskę. Za tym wszystkim kryje się pewna tajemnica, którą artysta przedstawi w swoich teledyskach.

Wśród singli promujących nadchodzący album znalazły się też „Przyszedłem tu…” z gościnnym udziałem Quebonafide oraz „10 lat”, w którym fani mogli usłyszeć wokal żony Błażeja – Iwony Król. Na płycie „W każdym (polskim) domu” znajdzie się również 11 dodatkowych utworów z udziałem gościnnym dwóch kultowych wykonawców polskiej sceny alternatywnej.

Tracklista:

1. Siadaj / Słuchaj
2. Nic nowego
3. Nieco głębiej
4. Przyszedłem tu… (feat. Quebonafide)
5. Pewne kwiaty
6. Miałem już nie tańczyć
7. A teraz tylko… (feat. …)
8. Prawda
9. Im dłużej milczysz to…
10. 10 lat
11. Skacz na głębinę
12. Inicjały
13. Będę żałował (feat. …)
14. Za tatusia i mamusię

 

Leave a Reply