LXS – Lena Osińska i Steez z nowym singlem “Dyktafony”. Gościnnie Tymek

“Dyktafony” to kolejny utwór z nowej płyty LXS “ANIMA”, która ukaże się 13 stycznia 2023 roku. W singlu gościnnie pojawia się Tymek.

Już 13 stycznia ukaże się “ANIMA”, debiutancki album duetu LXS, czyli Leny Osińskiej i Steeza. Artyści, już uznani w środowisku muzycznym, po raz pierwszy komponują razem. Lena Osińska, to wokalistka i współtwórczyni projektu Sonar, a Steez jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów muzyki rapowej. Na wspólnym albumie eksplorują muzyczne fascynacje, eksperymentują z brzmieniami, szukając nieoczywistych dźwięków, między gatunkami, na granicy popu i elektroniki.

fot. Florida

“Dyktafony” odsłaniają kolejną warstwę tajemniczego uniwersum LXS, które dryfuje między snem a rzeczywistością. W utworze gościnnie występuje Tymek – jeden z najciekawszych artystów sceny muzycznej, którego charakterystyczna liryka idealnie pasuje do eterycznego głosu Leny. Muzyka w utworze rozciąga się od powoli rozwijanych krajobrazów po rytmiczny, klubowy bit. Nawiązania do alternatywnych światów podkreśla wideo będące montażem found footage światów z gier fantasy. Całość przedstawia audiowizualny obraz, w którym również można odnaleźć odniesienia do mistycyzmu natury.

 

LXS “Jasno” – Lena Osińska i Steez prezentują nowy singiel

 

Leave a Reply