Ruina Bar zapowiada nowy album. Posłuchaj utworu “Let Me Die”!

Utwór “Let Me Die” to singiel zapowiadający drugą studyjną płytę zespołu Ruina Bar. Do utworu powstał teledysk.

Utwór “Let Me Die” jest rejestracją zmagań z dojmującym smutkiem i bezsilnością, które odbierają chęć życia, ale przede wszystkim to opowieść o sile miłości i więzi międzyludzkich, które pozwalają przetrwać nawet najciemniejsze noce. Poprzez tę piosenkę wyciągamy przyjacielską dłoń do wszystkich, którzy czasem też chcieliby katapultować się z istnienia.

Ruina Bar to warszawski zespół grający alternatywnego soft rocka z domieszką wszystkiego, co się da. Ojcem założycielem grupy jest brawurowy PJ (piosenki, gitary, klawisze), który wraz ze zjawiskową Zosią (głosy) tworzy trzon całej tej szajki, a towarzyszą im: tajemniczy Sergii (bas) oraz zadziorny Rafał (perkusja).

fot. materiały prasowe

Tworzą autorską muzykę, którą na własne potrzeby – jako że nigdy nie mieścili się w gatunkowych szufladach – nazywają smut-jazzem, ew. ścieżką dźwiękową pod wieczorne wino sączone niespiesznie w towarzystwie księżyca. Jak bardzo się uprzeć, to w ich utworach można usłyszeć elementy bluesa, soulu, piosenki poetyckiej, r’n’b i strach pomyśleć czego jeszcze. Gustują w stylistycznych patchworkach, nieoczywistych strukturach harmonicznych i pięknych smutkach ludzkich. Wierzą w siłę wrażliwości i z lubością grzebią w emocjach człowieczych.

Wiosną 2022 światło dzienne ujrzał ich debiutancki album długogrający “Tango na tłuczone talerze” (Klamka Music Records), z którego utwór “The Furlough Song” znalazł się na składance „Będzie głośno vol. 4” (PR „Czwórka”, Agencja Muzyczna Polskiego Radia), a kawałek “Fire. Nadchodzę spalić twoje miasto” zwyciężył w XV Festiwalu Twórczości Korowód Fundacji Piosenkarnia. Odwiedzili już m.in. Organic Festival, Festiwal UnderGramy, Weredastock, a także kluby Alchemia (Kraków), Scena nad Rusałką (Poznań), Lemon Tree (Łomianki) i parę innych miejsc. Wzięli udział w programach promocyjnych “Nisza bez ciszy” oraz “The Young Fusion”.

*****

Zosia Wieczorek – wokal
Piotr Jakubowski – słowa i muzyka, gitara, klawisze
Arek Kopera – saksofon, syntezatory
Michał Bryndal – perkusja
Realizacja dźwięku, produkcja, miks & master: Arek Kopera (Black Kiss Records)

 

fot. okładka singla

Leave a Reply