Tomek Wachnowski zapowiada album “forever”. Posłuchaj utworu “Snowflakecity”

“Snowflakecity” to pierwszy utwór promujący najnowszą płytę Tomka Wachnowskiego „forever”, która ukaże się na początku przyszłego roku.

Ta płyta to kilkanaście utworów z przeszłości na nowo zaaranżowanych, a „Snowflakecity” to angielska wersja „Śniegowic” – najbardziej znanej piosenki tego śpiewającego autora i kompozytora. Tłumaczenia dokonała Daire Brehan.

Tomek Wachnowski to autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Autor i wykonawca “słynnych” “Śniegowic” i piosenki do Asterixa – “Ona nie widzi mnie”. Bywał w różnych miejscach i z różnymi ludźmi. Trzykrotnie brał udział w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

fot. materiały prasowe

Dwa razy w koncertach “Krainy łagodności” a w 1999 roku w koncercie “Premiery” gdzie wykonał swoją kompozycję pt. “Byłoby miło”. Utwór spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem opolskiej publiczności oraz dziennikarzy, w głosowaniu lokalnych ośrodków telewizyjnych zajął II miejsce.

Na mapie jego kariery równie ważne są Warszawa, Kraków, Opole, Olsztyn, Chicago, Pekin, Dublin, Ateny, Melbourne czy Śniegowice, które najprawdopodobniej nie występują na żadnej mapie, ale często można spotkać ludzi, którzy noszą je w sercu.

“Mam szczęście do ludzi otwartych i hojnych, dzięki spotkaniom z nimi staję się lepszy, a czasem mądrzejszy. Swoje piosenki śpiewałem od zawsze, przeważnie sam, ale czasem z zespołem, lub u boku tych, których lubię z wzajemnością. Takie kontakty pomagają zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi.”

W nagraniu “Snowflakecity” udział wzięli:

Tomek Wachnowski – wokal i gitara, Jacek Królik – gitary, Tomasz Kupiec – kontrabas i Gertruda Szymańska – perkusja. Całość zmiksował Bartłomiej Magdoń.

 

Leave a Reply