Paweł Jabłoński prezentuje klimatyczną pastorałkę “Nadejdzie Boże Narodzenie”! [RECENZJA]

,,Nadejdzie Boże Narodzenie’’ to pastorałka Pawła Jabłońskiego, która chwyta za serce, wpisując się w klimat najbliższych świąt.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który nierozerwalnie kojarzy się z kolędami, pastorałkami i klimatycznymi piosenkami świątecznymi. Na taką właśnie postawił Paweł Jabłoński. W utworze “Nadejdzie Boże Narodzenia” wokalista oddał nastrój, ale też umiejętnie uwidocznił delikatną, swobodnie płynącą melodykę, która staje się jego niewątpliwym walorem (muzyka – Robert Madziarz, Krzysztof Jan Grys, Paweł Jabłoński). Jedynie syntetyczny puls nieco spłyca jej angażującą treść.

fot. materiały prasowe

Za to bardzo dobrze na tle całości prezentuje się głos. Właściwie można powiedzieć, że pomimo specyficznego wydźwięku piosenki, Paweł zaprezentował pełnię swoich możliwości wokalnych, co należy uznać ze zawodowe podejście do tematu. Przekaz jest oczywisty, bo w tekście zostało ukryte to wszystko, co kojarzy nam się ze świętami (spotkania przy kolędach, pierwsza gwiazdka, życzenia szczęścia), ale wyraźne zaakcentowanie tych elementów jest w tym przypadku walorem.

Piosenka ma nośny charakter, choć w klasycznym formacie nie należy doszukiwać się innowacyjnych zabiegów, bo też nie tego oczekujemy od tego typu propozycji. Ważne, że udało się stworzyć klimat, który w takim odbiciu artystycznym ma swoje uzasadnione miejsce. Paweł Jabłoński konsekwentnie, ale dosyć świadomie buduje własne “zaplecze” muzyczne i na pewno “Nadejdzie Boże Narodzenie” jest ważnym przystankiem na jego drodze muzycznej. Można potraktować to jedynie jako ciekawostkę, choć może to być utwór, który zdobędzie szersze zainteresowanie słuchaczy i będzie przypominany corocznie. Na pewno na to zasługuje.

*****

Paweł Jabłoński to artysta pochodzący z okolic Kielc, który stara się zarazić wszystkich dookoła swoją pozytywną energią. Teraz postanowił stworzyć utwór na Święta Bożego Narodzenia, który wzrusza, ale daje też nadzieję.

Przesłanie płynące z tekstu, który śpiewa wokalista jest niesamowicie aktualne. Paweł pokazuje w utworze, co jest najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia oraz w życiu codziennym.

“Nie będę ukrywał, że bardzo podoba mi się ten utwór. Od zawsze chciałem nagrać piosenkę świąteczną. Jest to duży kawałek mojego serca, moich odczuć i cieszę się, że słuchacze i moi fani mogą poznać mnie z innej strony. Mam nadzieję, że “Nadejdzie Boże Narodzenie” będzie towarzyszyć większości z Was w trakcie przygotowań do tegorocznych świąt” – mówi Paweł Jabłoński.

Utwór opowiada o tęsknocie za magicznym czasem Świąt Bożego Narodzenia. Na trzy minuty przenosi słuchacza w grudniowy, zimowy klimat, którego najważniejszym elementem staje się ciepło rodzinnego spotkania. To piosenka, która może stać się obowiązkową propozycją w te i kolejne święta, ponieważ każdy z nas jest w stanie się z nią utożsamić.

*****


Paweł Jabłoński to młody wokalista z Tokarni koło Kielc, autor tekstów i melodii wokalnych do własnych piosenek. Tworzy w gatunku pop. Aktualnie – od 3 lat, wydaje solowo. Mimo choroby nowotworowej jaka go dotknęła, nie zrezygnował z muzyki i marzeń o wielkich scenach. Współpracuje z kilkoma producentami muzycznymi z województwa świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego. Ma na swoim koncie 9 utworów utrzymanych w gatunku pop. ,,Tobą Tak” – ze stycznia 2020 roku – to Pawła pierwszy solowy singiel, który znalazł się później na EP ,,TOBĄ”. Ostatni singiel wydany przez artystę o tytule ,,Wakacyjny sen’’ ma już 118 tysięcy wyświetleń teledysku na platformie YouTube. To piosenka promująca debiutancki album artysty. Data premiery nie została jeszcze podana. Utwory Pawła bywały i nadal są grane w kilku mniejszych stacjach radiowych w Polsce. Najnowsza propozycja artysty nosi tytuł ,,Malutka nas kupiła’’ i ukazała się kilka dni temu. A teraz pora na pastorałkę.

Słuchaj singla “Nadejdzie Boże Narodzenie” w serwisach cyfrowych: https://mugo.lnk.to/NadejdzieBozeNarodzenieRadioEdit

*****

Paweł Jabłoński: wokal, chórki

Robert Madziarz: gitary, bas, instr.klawiszowe, programowanie loop & drums

Produkcja, mix i mastering: SOUND TRAVEL STUDIO (Robert Madziarz) 

 

fot. okładka singla

Leave a Reply