Patty Gee odkrywa magię świąt. Posłuchaj singla “Dzień jak ten”

Święta coraz bliżej, a bożonarodzeniową atmosferę podgrzewa najnowszy singiel Patty Gee „Dzień jak ten”. Do utworu powstał teledysk.

Patrycja Głód występująca pod pseudonimem artystycznym Patty Gee, to młoda pochodząca z Polski wokalistka i songwriterka. Od kilku lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Artystka ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. W. Lutosławskiego w Krasnymstawie oraz Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Pasję do pisania tekstów i muzyki łączy z pracą jako Lighting Design Engineer. Aktualnie Patty Gee studiuje grafikę na New York Institute of Art oraz przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty. Artystką wydała jużczteru single w tym inspirowany muzyką indie “Górnolotną”, anglojęzyczne “Our space”, “Piece of Art” oraz balladę “Deszcz”.

fot. Marta Chodur

„Tworzę muzykę równie różnorodną jak moje życie i emocje. Piosenki, które piszę są dla mnie w pewnym sensie pozytywką – wspomnień, marzeń i oczekiwań. Zależy mi na tym, aby muzyka była jednocześnie manifestacją uczuć i pragnień, radości i żalu, szaleństwa i tęsknoty… Poprzez „Dzień jak ten” pragnęłam podzielić się ze słuchaczami optymizmem, to utwór, który ma uszczęśliwiać, łączyć i bawić. Święta to w końcu czas wspólnej celebracji, bycia razem z najbliższymi osobami. Nic nie przynosi mi takiej satysfakcje jak obdarowywanie podarunkami, dlatego najnowszy singiel traktuje jako prezent i ukłon w stronę odbiorców” – mówi Patty Gee.

*****

Dzień jak ten” to klimatyczny i pełen pozytywnej energii singiel utrzymany brzmieniowo w estetyce retro. Patty Gee proponuje słuchaczom sentymentalną podróż wzdłuż amerykańskiej tradycji. Celebracja świąt Bożego Narodzenia, barwny teledysk z pomysłową scenografią i Grinch we własnej osobie… Wizja artystki łączy zagraniczne jak i polskie akcenty, co sprawia, że utwór nabiera uniwersalnego wymiaru. Serwuje nam pełen ciepła, pogody ducha i optymizmu singiel czerpiący brzmieniowo z estetyki retro. Teledysk nawiązuje do kultowych postaci stworzonych przez Dr. Seussa w klasycznej książce “How the Grinch Stole Christmas!”, na której podstawie stworzono jeden z najbardziej wpływowych filmów świątecznych “Grinch: Świąt nie będzie” (reż. R. Howard, 2000). Patty Gee wystylizowana została na Cindy Lou Who, a akompaniujący jej muzyk na tytułowego Grincha. 

 

Leave a Reply