Nowe wydanie albumu Ergo Band i Grażyny Łobaszewskiej

16 grudnia ukazał się – pierwszy raz na płycie CD – album zespołu Ergo Band, nagrany wspólnie z Grażyną Łobaszewską.

Funkowy konglomerat, który w latach 70. porywał energetycznym brzmieniem i doskonałymi kompozycjami. Jedyny album grupy, uważany przez wielu za jeden ze szczytów polskiego funku, teraz pierwszy raz pojawia się na płycie CD.

Założony w 1974 roku Ergo Band był jednym z najciekawszych zespołów z pogranicza funku i soulu, jakie pojawiły się na polskiej scenie muzycznej. Pracując kolejno z Zdzisławą Sośnicką, Urszulą Sipińską i wreszcie z Grażyną Łobaszewską, występowali z powodzeniem w całej Europie, imponując doskonałym zgraniem i zawodowym brzmieniem, opartym o profesjonalne instrumentarium.

Ze zrealizowanych w latach 1975-77 nagrań radiowych powstał album, który – wydany w 1978 roku, już po rozwiązaniu zespołu – stał się kroniką dokonań formacji. Znalazły się na nim m.in. prawdziwe funkowe hity („Za górą gór”), doskonałe utwory instrumentalne („A więc”) oraz utwór-legenda: „Gdybyś”.

Jedyny album Ergo Bandu z Grażyną Łobaszewską ukazuje się po raz pierwszy na płycie CD, przygotowany pod czujnym okiem Kazimierza Plewińskiego, lidera zespołu. Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań i uzupełniony o koncertowe nagranie utworu „Długi dzień”, który nie doczekał się radiowej rejestracji. W książeczce historia zespołu pióra Barnaby Siegela oraz unikatowe zdjęcia.

Tracklista:

1. A więc
2. Dzień jak blues
3. Za górą gór
4. Gdybyś
5. 15 minut spóźnienia
6. Nocny spacer
7. Szedł sobie Johnny dróżką
8. Pieśń dla ciebie
9. Zmienność myśli

Bonus Track
10. Długi dzień

 

Leave a Reply