Sebastian Wojtczak z nowym utworem “Zobaczysz”

„Zobaczysz” to kolejna odsłona solowej działalności Sebastiana Wojtczaka. Utwór został nagrany w stylistyce nowoczesnego popu i powstał do niego teledysk nakręcony w Stanach Zjednoczonych.

Tym razem artysta postawił na bardzo osobisty utwór, w którym rozlicza się z przeszłością, rozpoczynając kolejny rozdział w swoim życiu artystycznym. Uniwersalny przekaz nowego singla sprawia, że każdy słuchacz może odnaleźć w nim część własnych, głęboko ukrytych emocji.

fot. Michał Mandecki

Sebastian Wojtczak – od najmłodszych lat ma do czynienia z muzyką. Uczył się w podstawowej szkole muzycznej w klasie fortepianu. Pozostawił granie na instrumentach na rzecz śpiewania. Śpiewał na akademikach, przeglądach piosenki i brał udział w konkursach wokalnych, gdzie odnosił pierwsze sukcesy. Od lat posiada swój zespół, z którym koncertuje, wykonując niełatwy wokalnie repertuar. Wielokrotny uczestnik warsztatów muzycznych w Jaworkach, gdzie przewinęło się wielu artystów muzyki jazzowej, rockowej i popowej. Koncertował na prestiżowej scenie Muzycznej Owczarni.

Doceniony przez popularnych artystów – Kubę Badacha, Piotra Cugowskiego i zespół Afromental. Ela Zapendowska powiedziała o nim, “że już dawno nie słyszała tak ciekawego męskiego głosu”.

Uczestniczył w wielu programach talent show. Odnosił pewne sukcesy, przechodząc przez kolejne etapy programów  – “Bitwa na głosy”, “Must Be the Music”, “Szansa na sukces”. Dwukrotny uczestnik “The Voice of Poland”, gdzie występował także jako duet wokalny. Muzyce poświęca cały wolny czas, pracując nad autorskim repertuarem. Obecnie zbiera materiał na pierwszy solowy album. Premierowe kompozycje to efekt muzycznych poszukiwań artysty. Jednym z kompozytorów, którzy użyczyli swojego talentu jest od lat ceniony Marcin Nierubiec (tworzył dla Maryli Rodowicz, Katarzyny Cerekwickiej, Krzysztofa Krawczyka, Dody i Michała Bajora).

W czerwcu 2019 roku Sebastian zdobył nagrodę Grad Prix na XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Lat 60. i 70. w Wyszkowie. Koncertował dotąd w całej Polsce, m.in. supportował Margaret. W kwietniu 2021 zadebiutował debiutanckim singlem “Pierwszy krok”, do którego powstał teledysk kręcony w wyjątkowej scenerii EC1 w Łodzi.

W lipcu 2021 artysta zaprezentował utwór „SAM” (kompozytor Marcin Nierubiec), a już teraz przyszedł czas na kolejną odsłonę jego twórczości.

Singiel “Zobaczysz” dostępny jest w serwisach cyfrowych: słuchaj tutaj

 

Leave a Reply