Olena i jej świąteczny utwór “Christmas Kiss”! [RECENZJA]

Olena, wokalistka, skrzypaczka i songwriterka, podzieliła się ze słuchaczami swoją nową piosenką świąteczną. “Christmas Kiss” to romantyczna opowieść dedykowana wszystkim zakochanym i tym, którzy marzą o miłości.

Christmas Kiss” to przykład tego, że utwór świąteczny można nagrać stylowo i z pomysłem. Bez przesłodzonego klimatu udało się Olenie stworzyć bogatą muzycznie kompozycję, opierając ją na żywym brzmieniu instrumentów, jednocześnie oddając klimat zbliżających się świąt. Dopełnieniem jest zjawiskowy, niski, trącący bluesową ekspresją głos wokalistki. Warto zauważyć, że właściwie w takiej przestrzeni muzycznej wokal staje się dodatkowym instrumentem, który znalazł tutaj swoje właściwe miejsce.

fot. materiały promocyjne

W utworze nie mogło zabraknąć klasycznych dzwoneczków, nieodłącznie kojarzących się z piosenkami świątecznymi, choć nie stanowią one głównego motywu, który ma o tym przypominać. To takie naturalne dopełnienie całości. Olena znalazła własny sposób na podkreślenie klimatu świątecznego, stawiając na ładną, nieprzerysowaną melodię oraz przekaz ukryty tym razem za angielskim tekstem. Dzięki temu jej wydźwięk wydaje się jeszcze bardziej naturalny, a przez to właściwy.

Jak wspomina artystka: “Chciałabym żebyście do tej piosenki nagrywali rolki na tik toku i instagramie, w których obdarowujecie świątecznym pocałunkiem kogoś, kogo kochacie. Chciałbym, żeby to był trend”. Nie można mieć nic przeciwko takiemu trendowi, szczególnie jeśli za tym kryje się bardzo dobrze przygotowana piosenka, która nie musi opierać się na banale i tendencyjnych rozwiązaniach muzycznych. “Christmas Kiss” to świetny numer, który ma szanse pozostać z nami na dłużej, będąc przypominanym przed każdymi kolejnymi Świętami Bożego Narodzenia. Oby tak było.

*****

Olena napisała piosenkę pod wpływem atmosfery świątecznej, wyobrażając sobie idealne Boże Narodzenie. Podmiot liryczny to osoba która przeżywa swoją wielką miłość, świąteczny pocałunek pod choinką to coś, na co czeka wielu z nas.

Święta to wyjątkowy i magiczny czas, pełen miłości, ciepła i spokoju. Ciepłe brzmienia otulające słuchacza, niski głos wokalistki, to idealna propozycja na długie, zimowe wieczory. Aranżacja utworu nawiązuje do piosenek z pierwszej płyty wokalistki “W świetle gwiazd”, która ukazała się pod naszym patronatem medialnym. Słyszymy skrzypce, gitarę, ciepły przypływ basu. “Christmas Kiss” ma charakterystyczne instrumentalne brzmienie – większości z nas kojarzące się ze Świętami.

*****

Olena to piosenkarka, autorka tekstów, skrzypaczka i kompozytorka.

W 2020 roku Olena wydała swój debiutancki album “W Świetle Gwiazd”, który spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno fanów jak i krytyków muzycznych. W roku 2021 ukazała się druga płyta wokalistki “Rose”. Muzyka Oleny to mieszanka różnych gatunków, Jej niskiego głosu i dźwięku skrzypiec.

Olena – czeska i ukraińska odmiana imienia Selene, w tłumaczeniu greckim „Światło księżyca”.

 

“Bardzo bym chciała, żeby ta muzyka służyła innym” – Olena [WYWIAD]

Leave a Reply