Enej prezentuje świąteczną piosenkę “Jedna z chwil”

“Jedna z chwil” to pierwsza autorska piosenka zespołu Enej o tematyce świątecznej.

Po kilku latach podróżowania po Polsce z repertuarem kolędowym, muzycy tym razem postanowili wykorzystać bogate doświadczenie oraz niekwestionowane zdolności kompozytorskie w pracy twórczej, czego wspaniałym efektem okazała się piosenka “Jedna z chwil“. Każdy słuchacz trafiający na tę kompozycję z pewnością zauważy charakterystyczne dla Eneja niezmierzone pokłady energii i radości, z których to zespół lata temu uczynił swoją wizytówkę, choć to nie jedyne, na co warto zwrócić uwagę.

fot. materiały prasowe

W obecnych czasach bardzo aktualna okazuje się również warstwa tekstowa piosenki, nawiązująca do społecznych podziałów czy nieustającego pędu, w którym większości z nas przychodzi żyć. Jako receptę Enej poleca niejako swoje wieloletnie przesłanie – bliskość, radość, empatię i powrót do korzeni, właśnie o tym śpiewa Piotr Sołoducha – wokalista zespołu będący jednocześnie autorem piosenki.

Gdyby zapytać, czy po 20 latach na scenie zespół Enej dalej potrafi zachować świeżość, jakość i młodzieńczą energię, piosenkę “Jedna z chwil” śmiało można traktować jako muzyczną odpowiedź twierdzącą.

 

Leave a Reply