Marika odsłania kolejne karty. Posłuchaj utworu “Kurtyny”

“Kurtyny” to nowy singiel Mariki, który zapowiada album “Cykl”. Płyta ukaże się wiosną przyszłego roku.

“Nowy singiel KURTYNY czyli kolejna odsłona CYKLU. Po singlu PATATAJ pojawiają się KURTYNY!!! Te dwa single to komplementarne opowieści o samoakceptacji. KURTYNY są już wszędzie.” – Marika

fot. Łukasz Pęcak

Poprzedni album Mariki zatytułowany “Marta Kossakowska” ukazał się w 2015 roku, od tego czasu wokalistka wycofała się z życia zawodowego i zajęła się tym rodzinnym. Marika ma zmiksowany cały materiał dźwiękowy, kończy prace nad identyfikacją graficzną. Krążek ukazać się ma wiosną przyszłego roku i będzie nosił tytuł “Cykl“.

Album, na który składać się ma 10 utworów, będzie w całości polskojęzyczny, a wcześniej promował go singiel “Patataj“, który stanowić ma sprzeciw wobec kanonów piękna promowanych w social mediach. – “To veto. Jako starsza siostra czuję potrzebę, by młodszym dziewczynom powiedzieć te słowa: “Hej, cały świat będzie cię popychał do tego, byś spełniała jego oczekiwania i przeciskała się przez śluzę piękna.” Dziewczyny usiłują sprostać takim wyzwaniom, odpowiadać jedynie słusznemu wzorcowi. W tym gubi się nasza wyjątkowość – mówiła Marika. – Dość ciężka treść w tym utworze jest więc podana lekko, z frywolnym teledyskiem” – jak informowała wokalistka. – “Dobro, które sama dostałam, chce dziś pchnąć dalej”. 

 

Leave a Reply