IVVA prezentuje EP “This Album Does Not Exist”. Posłuchaj singla “Lover”

Warszawska wokalistka Aga Masny, tworząca jako IVVA wydała mini album “This Album Does Not Exist”. Singlem promującym to wydarzenie został nastrojowy utwór “Lover”.

IVVA nagrała i wyprodukowała EPkę w całości w domowym zaciszu, łącząc gitarę i ukulele z elektronicznymi brzmieniami oraz swoim słodkim pełnym emocji głosem. Efektem jest zróżnicowana płyta, na której znajdziemy zarówno utwory spokojne (nastrojowy “Lover”) jak i energiczne (wpadająca w ucho “My new mantra”). Punktem wyjścia dla jej muzyki są zarówno ciekawe brzmienia, które odkrywa manipulując nagraniami audio z telefonu (w “Skill of Love” gwizdanie partnera Ivva przerobiła w całkowicie nowy instrument), jak i utwory powstające na łóżku z gitarą.

fot. materiały prasowe

Muzyka została wzbogacona o element wizualny. Teledysk do utworu “Lover” został wyprodukowany samą artystkę jedynie za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji.

Twórczość IVVA porównywana jest czasem do muzyki celtyckiej, a także do artystek takich jak: Agnes Obel, Susanne Sundfør lub Björk. Na jesieni ubiegłego roku ukazał się debiutancki singel “Witches Song” wraz z teledyskiem, a latem 2022 wydany został utwór “Surfskate Babe”, który trafił na playlistę redakcyjną Spotify “Fresh Finds Polska”.

 

Leave a Reply