Ewelina Flinta twarzą kampanii społecznej #MożeszMiPowiedzieć

Napisany przez Ewelinę Flintę utwór, wspierający kampanię “Panno Chłód” to opowieść o przemocy seksualnej. W ten sposób wokalistka postanowiła wesprzeć działania związane z coroczną, listopadową kampanią 16 Dni Przeciwko Przemocy.

Jedna na trzy kobiety doświadczyła molestowania seksualnego, jedna na dwadzieścia doświadczyła przemocy seksualnej… Ta wiedza przytłacza.

fot . materiały prasowe

Kampania trwa od 25.11 – 10.12.2022 r.

Wspólnie z zaproszonymi organizacjami chcemy zwrócić uwagę na społeczne przyzwolenie zachowań niedopuszczalnych, na konieczność edukowania, że każde naruszenie przestrzeni drugiego człowieka wymaga jego przyzwolenia, na zatrważające statystki oraz na fakt, że zwrócenie się po pomoc dla wielu kobiet wiąże się z lękiem i wstydem. A przede wszystkim dać sygnał kobietom, które przemocy doświadczyły, że jest ktoś do kogo mogą zwrócić się po pomoc i kto ich wysłucha.

„Przeraża mnie, jak ogromny jest to problem i jak bardzo mamy nieświadome społeczeństwo. To naprawdę jest szokujące, ile kobiet codziennie jest krzywdzonych” – Ewelina Flinta

 

Leave a Reply