Muzaman i Verø z energetycznym utworem “Odliczam”!

Muzaman zaprezentował nowy singiel “Odliczam”, który zapowiada jego premierową EP “niceguy”. W utworze gościnnie pojawiła się Verø.

fot. Grzegorz Sipior

Utwór jest osadzony w mroczniejszym klimacie niż poprzedni materiał i sugeruje, czego możemy spodziewać się po nadchodzącej EP. Singiel porusza dosadnie motyw śmierci, jednak sama konwencja od strony produkcji muzycznej pozostała taka sama jak przy poprzedniej EPce. Artysta połączył beatbox z elektronicznym brzmieniem synthów w drum’n’bassowej odsłonie i tego również możemy oczekiwać po całości, która ukaże się w 30 urodziny autora, czyli 01 października 2022. 

Oprócz Verø na mini albumie “niceguy” usłyszymy Alicję Sobstyl (znana z takich projektów jak Artificialice oraz Klawo), Krapka (Krapka; Koma) i Katye Stelmaschuk oraz Pryksona Fiska. Za mix i master całego materiału odpowiada Hubert Torzewski.

*****

Muzaman, czyli Przemysław Fryc to beatboxer, liveactowiec i producent muzyczny rocznik 92, pochodzący z Lubelszczyzny. Muzyką zajmuje się od 2008 roku, kiedy to zainteresował się beatboxem i od tego czasu ma na koncie kilkaset koncertów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Ponadto wziął udział w wielu bitwach beatboxowych, co przyniosło mu między innymi tytuł mistrza kraju w kategorii 2vs2 w duecie z Hwootchem jako NiceGuys. Na swoim koncie ma EP “Sztuki audiowizualne”, wydaną w lutym 2022, a już 1 października tego roku ukaże się jego drugie EP, czyli “niceguy”. Jego liveact spina ze sobą elektroniczne brzemienia wymieszane z beatboxem w drum’n’bassowej odsłonie.

Słuchaj utworu “Odliczam” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/MuzamanOdliczam

 

fot. okładka singla

Leave a Reply