Immanuel i Michael Black z singlem “Sweet, Sweet Loving”. Gościnnie Stanisław Soyka

“Sweet, Sweet Loving” to nowy singiel zespołu Immanuel i Michael’a Black’a, który pochodzi z albumu “Dziewięć”. Gościnnie w utworze pojawił się Stanisław Soyka.

Dziewięciu muzyków w warszawskim studio Papryka i Synowie w ciągu dziewięciu dni (19–28 kwietnia 2003 roku) nagrało dziewięć piosenek w duchu muzyki reggae i typowym dla zespołu Immanuel alternatywnym zabarwieniu. Owocem tej sesji jest płyta „Dziewięć“. Wydana po raz pierwszy fizycznie w 2017 roku przez wydawnictwo ZIMA. Pomimo tego, że utwory powstały prawie dwie dekady temu, doskonale wpisują się w dzisiejszą rzeczywistość i odwiecznie niezaspokojone pragnienie miłości, równości, wolności i sprawiedliwości.

fot. okładka płyty

 

Premiera cyfrowa całego albumu w serwisach streamingowych będzie miała miejsce 30 grudnia 2022 r.

W sesji muzycznej udział wzięli:

Michael Black – vocal, Dżu-dżu – git bass, Dżeksong – git gitara, Sasza – keyboard, Dominik Trębski – trumpet, Aleksander Korecki – sax, Stanisław Soyka – vocals, Paweł Derentowicz – guitars, Szymon Janicki – congas.

Podziękowania dla Zbigniewa Karaszewskiego za design okładki i Wojtka Dagiela za opiekę artystyczną nad materiałami video oraz graficznymi.

Album “Dziewięć” dostępny jest w sprzedaży.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply