Immanuel z premierowym albumem “Night And The Light”

Immanuel to warszawski zespół alternatywny założony w połowie lat 80. W tym roku grupa przypomniała o sobie długo wyczekiwanym albumem “Night And The Light”, z którego pochodzi utwór “To, co mam”.

Night And The Light” to długo wyczekiwane wydawnictwo zespołu, który na polskiej scenie muzycznej jest już od ponad 30 lat. Bogate w melodie i znakomitą rytmikę 16 utworów przedstawionych na tym albumie pokazuje siłę, która uczyniła z Immanuela jeden z fundamentów polskiej niezależnej sceny muzycznej.

fot. materiały archiwalne

 

Night And The Light” to dogłębna eksploracja ludzkiego doświadczenia, dotykająca emocji, które łączą nas wszystkich. Rytmiczny, dojrzały, momentami mistyczny drive, hipnotyzujący na tyle, by na nowo przywrócić wiarę w muzykę rozrywkową.

*****

Immanuel to warszawska grupa założona w połowie lat 80., która u swych początków bez kompromisów opisywała rzeczywistość PRL-u. Będąc w kontrze do systemu, przekazywali duchowy aspekt nadziei, zmian, które miały nadejść wraz z upadkiem tego absurdalnego systemu.

Nie zamykając się w jednym muzycznym nurcie, grali i nagrywali z wybitnymi muzykami z Polski i nie tylko. Swoje kompozycje Immanuel tworzy nie mając żadnych granice, bo ich muzyka może być słuchana zarówno na zimnej Alasce, jak i w gorącym Johannesburgu. Twórczość zespołu Immanuel niesie ze sobą uniwersalny przekaz o tym, co najważniejsze – o Miłości.

Album “Night And The Light” dostępny jest tutaj: https://karrot.pl/sklep/night-the-light-immanuel/

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply