Here on Earth z nowym albumem. Posłuchaj utworu “Drzewo i kwiat”

“Nic nam się nie należy” to trzeci album katowickiej grupy Here on Earth. To jednocześnie pierwsza płyta, na której znalazły się wyłącznie polskie teksty, odnoszące się do polskiej rzeczywistości. Jednym z singli promujących to wydarzenie został utwór “Drzewo i kwiat”.

fot. materiały prasowe

“W sierpniu tego roku wydaliśmy swój trzeci album, jednak po raz pierwszy z tekstami w języku polskim. Nasz nowy krążek zatytułowany “Nic nam się nie należy” to manifest do ludzkości, która świadomie dąży do własnego upadku. Teksty utworów odnoszą się przede wszystkim do polskiej rzeczywistości, dlatego nie jest to płyta, która każdemu przypadnie do gustu, o czym z pewnością przekonacie się słuchając naszej muzyki.” – Here On Earth

 

*****

Zespół Here on Earth powstał w pierwszej połowie 2014 roku w Katowicach. Projekt od początku zakładał skupienie swojej twórczości na muzyce z pogranicza rocka alternatywnego i progresywnego. Kompozycje oparte są przede wszystkim na melodyjnych liniach wokalu i gitarowych riffach, dopełniane przestrzennymi brzmieniami klawiszy.

W ciągu pierwszych dwóch lat istnienia zespołu powstał materiał na pierwszą płytę „.In.Ellipsis.”, poprzedzony minialbumem „Day.One” EP (20 lipca 2015 roku ukazała się wersja online), na którym znalazły się cztery utwory, przedstawiające zarys brzmienia i twórczości zespołu. W 2018 roku premierę miał drugi longplay Here on Earth „Thallium”.

W sierpniu 2022 ukazał się trzeci album zespołu, zatytułowany „Nic nam się nie należy”. To pierwsza płyta wyłącznie z polskimi tekstami, która zbiera pozytywne recenzje, ukazujące się zarówno online, jak i w prasie.

*****

Zespół występuje w składzie: Krzysztof Wróbel (wokal), Przemek Nowakowski (bas, wokal), Piotr Krasek (gitara), Krzysztof Cudny (perkusja), Dawid Czekirda (klawisze).

 

Leave a Reply