“Jaśniejąca” Anieli w remiksie Miguela Maquina

Do sieci trafił remix pierwszego singla Anieli – „Jaśniejąca”. Za stworzenie elektronicznej wersji utworu odpowiada szwajcarski producent oraz DJ Miguel Maquina.

„Blask” to debiutancki album Joanny Prykowskiej (Firebirds) oraz Pawła Krawczyka (Hey), który swoją premierę miał 9 września. Na krążek składa się 10 atmosferycznych utworów z bardzo osobistymi, kobiecymi tekstami. Płytę promowały kolejno single „Jaśniejąca”; „Niemiłość”; „Przesilenie” oraz „Nie ruszaj się”. Materiał zabiera nas w świat eleganckich, klimatycznych piosenek z wyraźnym okiem puszczonym w stronę lat 80-tych i 90-tych oraz artystów takich jak Sinead O’Connor, Tanita Tikaram, Roxy Music, Talk Talk a nawet Cocteau Twins i Portishead.

fot. materiały prasowe

Od wydania „Blasku” minęły zaledwie dwa miesiące, a w tym czasie zespół zdążył mocno zaznaczyć swoją pozycję na rynku muzycznym. Ich album został dostrzeżony zarówno przez branżę, jaki i przez stęsknionych fanów zespołów Firebirds oraz Hey. To zupełnie nowa historia – jednak z mocną nutą sentymentu i nostalgii do tego, co za nami.

Teraz czas na kolejną odsłonę – Anieli prezentuje elektroniczną wersję świetnie przyjętego singla „Jaśniejąca”, gdzie usłyszeć możemy również Katarzynę Nosowską. Za stworzenie klimatycznego remixu odpowiedzialny jest pochodzący ze Szwajcarii DJ Miguel Maquina.

Paweł Krawczyk o współpracy:
Z Mike’iem vel Miguelem Maquina poznałem się w 1991 roku, kiedy z Ahimsa graliśmy trasę po Europie jako goście szwajcarskiego zespołu Lougaroo, w którym Mike był gitarzystą. Ich muzyka, a w szczególności gra Mike’a robiły na mnie kolosalne wrażenie. Spotkaliśmy się ponownie dopiero po 30 latach dzięki social mediom. Okazało się, że w międzyczasie Mike ukończył konserwatorium w Zurychu w klasie gitary jazzowej, gdzie obecnie wykłada. Równolegle rozwija karierę jako DJ i producent muzyki elektronicznej – głównie techno. Tego remiksu nie mógł zatem zrobić nikt inny. Mieliśmy z Asią taki pomysł, aby zremiksować ten utwór, więc idealnie zgraliśmy się w czasie 🙂

 

“Najlepsze rzeczy zawsze powstają bez planowania” – Anieli [WYWIAD]

Leave a Reply