Zakopower z coverem utworu “2015” zespołu Hey

Do projektu Kayax XX Rework dołącza zespół Zakopower, który postanowił przygotować cover przeboju grupy Hey pt. “2015”.

Przez cały rok trwają obchody dwudziestolecia Kayaxu. Z tej okazji powstała akcja Kayax XX Rework, w której artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. Wraz z premierą nowego singla wystartował preorder albumu “Kayax XX Rework“, będący zbiorem wszystkich nagranych w ramach akcji reworków.

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja Kayax XX Rework, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni.

fot. materiały prasowe

Do tej pory w akcji wzięli udział: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Arek Kłusowski, Ania Leon, Julia Wieniawa w duecie z Kubą Karasiem, Natalia Przybysz, Reni Jusis, Cooks, Sarsa, Skubas w duecie z Basią Wrońską, thekayetan, Kayah w duecie z Julią Wieniawą, zespół Muchy czy Nosowska.

W tym tygodniu do akcji dołączyli kolejni artyści. Do sieci trafił cover utworu Nosowskiej “Nagasaki” w wykonaniu Swiernalisa, a teraz zespół Zakopower prezentuje cover przeboju “2015” z repertuaru grupy Hey, który znalazł się na ich albumie “Błysk” wydanym w 2016 roku.

Sebastian Karpiel-Bułecka (Zakopower) o współpracy z Kayaxem:
Przyszedłem z zespołem Zakopower do Kayaxu w 2005 roku. Pamiętam, jak Tomik przyjmował nas w dwupokojowym biurze na ul. Szpitalnej. To niesamowite, ile się od tamtego czasu zmieniło. Przeszliśmy z Kayaxem długą drogę – udało nam się razem osiągnąć rzeczy, o których nawet nie śniłem, za co wszystkim obecnym, jak i byłym pracownikom z całego serca dziękuję. 

Wraz z premierą singla ruszył również preorder całego albumu “Kayax XX Rework”, na którym znajdą się wszystkie wydane w ramach akcji reworki. Premiera dwupłytowego wydawnictwa będzie miała miejsce 9 grudnia

 

 

Leave a Reply