Mąż z nowym utworem “Czy pamiętasz” [RECENZJA]

“Czy pamiętasz” to już czwarty singiel projektu Mąż. Współkompozytorem nowego utworu został Daniel Grupa.

Czy pamiętasz” to już kolejna odsłona, tym razem bardziej sentymentalnego Męża. Jeśli ktoś miał okazję poznać poprzednie utwory artysty (w tym duet z Anną Wyszkoni w “Zaplątanych”), ten wie, że jego znakiem rozpoznawczym staje się sprawnie zaprezentowana alternatywa, ale w stonowanym, jakże melodyjnym odcieniu. Przynajmniej taki wymiar posiada jego nowa propozycja, uszlachetniona dźwiękami pianina wybitnego muzyka – Daniela Grupy. Dzięki temu sama kompozycja staje się bardziej stylowa, a przy okazji wielowymiarowa, choć wciąż można odnaleźć w niej część wspólną z poprzednimi dokonaniami Sebastiana Mnicha (tak naprawdę nazywa się Mąż).

fot. materiały prasowe

Utwór rozpoczyna się spokojnie, będąc niesionym pewną lekkością brzmienia, lecz później następuje jego rozwinięcie, a to dzięki dodanym instrumentom perkusyjnym. Ta dwoistość splata się w tym utworze w jedną całość, a każdy wydobyty ton buduje klimat, ale też podkręca jego koloryt emocjonalny. “Czy pamiętasz” staje się w pewnym momencie bardziej nasycony barwami, malującymi jego niebanalną formę.

Mąż jak mówił, tak zrobił. Obiecał kolejne odsłony swojej twórczości w doborowym towarzystwie i słowa dotrzymał (Daniel Grupa), przez co kształt jego debiutanckiej płyty staje się coraz bardziej realny i ciekawy. Warto posłuchać nowej propozycji, oglądając teledysk, bo fajnie wykonane zdjęcia dodają atrakcyjności temu utworowi. W pewnej prostocie jest siła, choć tym razem kompozycyjnie dostaliśmy bardziej rozbudowane harmonie, które dodają istotności tej propozycji. Odsłuch nasączony dużą przyjemnością, choć Mąż nie jest przecież wielkim wokalistą. Warto więc śledzić dalsze poczynania artysty.

*****

Mąż to solowy projekt Sebastiana Mnicha, autora muzyki i tekstów. Mnich do tej pory kojarzony był przede wszystkim jako perkusista, grał m.in. w takich zespołach jak KSU, Personel, współtworzył też zespół Totentanz.

Mnich odsłania przed słuchaczami co mu w  duszy gra, dając swojemu projektowi prostą i zaskakującą nazwę –  Mąż. Trwają prace nad debiutancką płytą. W niektórych utworach Męża wystąpią zaproszeni goście. Wcześniej poznaliśmy dwa utwory artysty – “Nie musisz” i “Papieros”. Pierwszy singiel  „Nie musisz” miał swoją premierę 28 marca 2020 w radiowej Trójce. Trzecim singlem był natomiast utwór “Zaplątani”, nagrany wspólnie z Anną Wyszkoni.

Posłuchaj singla „Czy pamiętasz” w cyfrze: https://bfan.link/czy-pamietasz

*****

muzyka: MążDaniel Grupa

słowa: Mąż

produkcja: Mąż

mix/mastering: Jacek Miłaszewski

 

fot. materiały promocyjne

 

Leave a Reply