Podróż od pierwotności po futuryzm. Żerca debiutuje albumem “Żer”

“Żer” to wyjątkowy, niezwykle intrygujący album artysty występującego jako Żerca. Płyta ukazała się w serwisach streamingowych oraz w wersji fizycznej.

Żer” to podróż od pierwotności po futuryzm. Wiele w nim etniczności, ale również osobliwych środków muzycznego wyrazu. Opowiada o wydarzeniach oraz emocjach jakich doświadczyłem przez ostatnie trzy lata. Gatunkowo jest to muzyka filmowa, ilustracyjna, eksperymentalna, lecz stale zachowująca swoją plemienność. Debiutancki album samodzielnie skomponowałem, nagrałem i wyprodukowałem, a przez cały proces twórczy towarzyszyła mi moja dziewczyna Agata Małecka, holistycznie kreując wizualną stronę płyty.

fot. okładka płyty

 

Czym jest Żer?
Żer to nieustanna walka o przetrwanie. Powrót do pierwotnych korzeni, by lepiej zrozumieć siebie i odrodzić się na nowo.

Album został nagrany, zmiksowany i wyprodukowany przez Żercę, czyli Bartłomieja Dziadosza.

Materiał masteringował Grzegorz Piwkowski, czyli założyciel studia Grzegorz Piwkowski – mastering High-End Audio, realizator dźwięku, specjalizujący się w masteringu, który jako pierwszy zaoferował profesjonalny mastering audio na polskim rynku muzycznym. Swego czasu masteringował muzykę takich artystów jak: Riverside, Lady Pank, Vader, O.N.A., Behemoth, Molesta, Varius Manx i wielu innych.

Tomasz Domoradzki współmiksował utwór “Siedem”.

*****

Album “Żer” dostępny jest w serwisach streamingowych, YouTube, Bandcamp oraz w wersji fizycznej (CD), którą można nabyć poprzez kontakt mailowy lub social media artysty: https://linktr.ee/zerca.official

 

Jedna odpowiedź do “Podróż od pierwotności po futuryzm. Żerca debiutuje albumem “Żer””

Leave a Reply