Utwór złożony z dźwięków natury. Baasch, Paulina Przybysz oraz ich “Puls”

Pierwszy w Polsce utwór filtrowany z natury? Takiego zadania podjęli się Baasch i Paulina Przybysz, nagrywając propozycję zatytułowaną “Puls”.

Jak często w dzisiejszych czasach pozwalamy sobie na to, żeby zatrzymać codzienną gonitwę myśli, zwolnić i wsłuchać się w otaczającą nas naturę?

Nowa odsłona Czarnej Polany sięga do tego, co najbardziej pierwotne i wydobywa najsubtelniejsze dźwięki natury z samego serca Puszczy Białowieskiej. Dźwięki, z których połączenia powstał singiel „PULS”.

fot. materiały prasowe

W realizacji projektu wykorzystano technikę field recordingu, czyli nagrań odgłosów natury w terenie. Wydobycie dźwięków natury umożliwiły nowe technologie – mikrofony pojemnościowe i paraboliczne oraz urządzenie, które wychwytuje fale elektromagnetyczne roślin i przefiltrowuje je na muzyczne dźwięki.

Z ich połączenia Paulina Przybysz i Baasch stworzyli singiel, którego tekst zainspirowany został pobytem w Puszczy Białowieskiej i bezpośrednim obcowaniem z jej pięknem. I tak powstał pierwszy w Polsce utwór filtrowany z natury. Wsłuchaj się, bo warto.

 

Leave a Reply