Piotr Smała z nowym projektem. Posłuchaj utworu “Niebiańska tęsknota”

“Niebiańska tęsknota” to nowa propozycja Piotra Smały, zapowiadająca jego piąty album. Premiera płyty “VOL 0.5” odbędzie się 8 grudnia.

Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto!

Przyszedł czas, ażebym napisał kilka słów na temat nadchodzącej – piątej już w mojej solowej działalności artystycznej – płyty długogrającej , którą postanowiłem nazwać: „VOL 0.5.” Czuję ekscytację, wielką radość w sercu i poczucie spełnienia w związku z tym faktem. – jak informuje Piotr Smała

Skąd taki tytuł płyty?

“Po pierwsze – jestem w połowie mojej artystycznej Drogi. Niniejszym deklaruję, że dopóki śmierć mnie nie rozłączy z tym dotychczasowym Wymiarem, to nagram w sumie minimum 10 Płyt Solowych.”

fot. materiały prasowe

Jakby nie liczyć „0.5″ jest to połowa drogi do jedności…

Po drugie – niniejsza płyta jest jakby „przepołowiona” na „nierówne połówki”. 5 utworów zostało ewidentnie zainspirowane działaniem Bytów Anielskich, a może i samego Ducha Świętego i są one uczynione na Chwałę Bożą! W przypadku pozostałych 7 utworów bazowałem już raczej na własnej wrażliwości i intuicjach i są one raczej „świeckie” – co nie oznacza wcale, że odbiegają poziomem artystycznym od tamtych pięciu. Bynajmniej.

Jaka jest to płyta?

Na pewno moja kolejna… 😉 Muzyka jest: rockowa, szorstka i szczera do bólu jak ja sam w swoim życiu i twórczości.

Teksty napisane są tak prosto jak tylko potrafiłem, ażeby każda dusza mogła pojąć ich znaczenie. Niektóre są „święte”, inne o miłości, a jeszcze inne bezpardonowo atakują zastaną przeze mnie rzeczywistość społeczno-polityczną i są buntem przeciwko zaistniałej sytuacji w Polsce… Generalnie buntuję się przeciwko: nie wierzę w Boga oraz szkodliwym poczynaniom polityków.

 

fot. okładka płyty

 

Leave a Reply