Reedycja “Love” Edyty Bartosiewicz z okazji 30-lecia albumu

Mija 30 lat od solowego debiutu Edyty Bartosiewicz płytą “Love”. Z tej okazji Artystka przygotowała jubileuszową, zremasterowaną przez Shawna Hatfielda wersję albumu na cd i winylu. Premiera już 4 listopada.

Warto zaznaczyć, że jest to dopiero drugie w historii tego materiału wydanie analogowe (pierwsze miało miejsce w 2014 roku, przy okazji ukazania się dwupłytowego albumu ‘Love & more…’ nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia).

Tym razem Bartosiewicz, jako wydawca, postarała się o jak najbardziej współczesne brzmienie zawartości krążka, decydując się na odważny remastering. Oprawa graficzna zaś jest zdecydowanie bliższa oryginalnemu wydaniu ‘Love’ z lat 90-tych. Przypomnijmy, że płyta ukazała się w 1992 roku tylko na kasecie, kilka lat później materiał został wydany również na płycie kompaktowej. Producentem, aranżerem i realizatorem nagrań był Rafał Paczkowski. Muzykę i teksty napisała Edyta (z wyjątkiem ‘Blues For You’, gdzie muzyka: Bartosiewicz/Paczkowski). W sesji nagraniowej wzięli udział cenieni muzycy tacy, jak: Paweł Derentowicz, Krzysztof Poliński, Jan Borysewicz, Cezary Konrad, Tomasz Gąssowski, Krzysztof Ścierański, Wojciech Kowalewski i Maciej Talaga.

Reedycja płyty z 1992 roku.

Tracklista:

1. Love (5:14)
2. If (4:09)
3. Have to Carry on (4:51)
4. Good Bye to the Roman Candles (5:50)
5. Emmilou (3:30)
6. All That Lost Time (4:15)
7. Will You Get Back Home Again? (4:57)
8. Blues for You (4:50)
9. Take My Soul with You (4:08)
10. Clouds… They Block My Way (4:59)

 

Edyta Bartosiewicz – “Love” (1992)

Leave a Reply