O trudnych emocjach w utworze “Wielka cisza”. Bovska z ważnym przekazem

„Wielka cisza” Bovskiej jest kolejną zapowiedzią albumu artystki.  Do utworu powstał wyjątkowy teledysk.

Wielka cisza” to piosenka o dużej amplitudzie emocji, z którymi zmaga się każdy z nas. Tekst ma wymiar uniwersalny, jednak video do niego zawiera ważną w przekazie warstwę fabularną.   

fot. materiały prasowe

Teledysk opowiada o nadziei, zwątpieniu, cierpieniu, wzlotach i upadkach, które towarzyszą kobiecie zmagającej się z marzeniem o macierzyństwie i niepłodnością. 

Po latach nieudanych prób i wielu podejść do leczenia In Vitro, Bovska, zdecydowała się podzielić z innymi kobietami swoim doświadczeniem i trudnymi emocjami. Wraz z reżyserką Magdaleną Zielińską i autorem zdjęć filmowych Mateuszem Kanownikiem stworzyła obraz, w którym chce przełamać ten owiany tabu temat. Robi to po to, by wesprzeć kobiety, które w tej drodze są niezwykle samotne i po cichu dźwigają ciężar leczenia i samotności.  

Temat ten wydaje się twórcom klipu wyjątkowo ważny szczególnie w czasach, kiedy kobiety na nowo muszą walczyć o swoje prawa reprodukcyjne, a in vitro jest tak stygmatyzowane przez kościół i obecne władze.  

Fabułę klipu można interpretować różnie, w zależności od tego w jakiej sytuacji znajduje się osoba oglądająca. Czy ma dzieci, czy nie. Czy chce je mieć, czy też nie. Czy ma partnera, z którym potencjalnie mogłaby mieć dziecko, czy nie. Zdaje sobie sprawę, że wiele jest odcieni zmagania się z tematem rodzicielstwa i macierzyństwa. Liczę na to, że obraz, który stworzyliśmy, będzie katalizatorem rozmowy na ten temat, a także głosem wsparcia dla kobiet, które niezależnie od swojej sytuacji czują się osamotnione. – dodaje Bovska – Wraz z Magdą Zielińska chciałyśmy opowiedzieć o problemie w jak najbardziej czuły sposób. Dla mnie było to wyzwanie aktorskie. Na planie towarzyszy mi aktorka Kamila Kamińska. Całość umieszczona w klimacie lat 80’tych i nakręcona na taśmie filmowej 16 mm. 

Utwór muzycznie Bovska stworzyła wraz z Archie Shevsky’m, z którym współtworzy piąty krążek. Premiera wkrótce.  

 

Jedna odpowiedź do “O trudnych emocjach w utworze “Wielka cisza”. Bovska z ważnym przekazem”

Leave a Reply