Co ludzie sądzą o nowym albumie Dawida Podsiadły? Premiera płyty “Lata dwudzieste”

Na nowym albumie “Lata dwudzieste” Dawida Podsiadły znalazły się między innymi duety z Nosowską oraz sanah. W sprzedaży pojawiły się dwie wersje.

Na kilka dni przed premierą długo wyczekiwanego, czwartego studyjnego albumu Dawida Podsiadły – „Lata dwudzieste”, artysta postanowił ruszyć w miasto i sprawdzić czy nowa płyta nie wymaga poprawek, czy teksty nie są przypadkiem zbyt banalne, czy numery są wystarczająco taneczne i czy album, jakkolwiek, jest w stanie powtórzyć komercyjny sukces „Małomiasteczkowego”.

W sondzie ulicznej artyście pomógł niezawodny przyjaciel – Radek Kotarski, z którym Dawid prowadził podcast „Podsiadło & Kotarski”. Odczucia przechodniów były… zróżnicowane, ale muzykowi udało się wyciągnąć wnioski i tym samym sporządzić finalną tracklistę albumu.

fot. materiały prasowe

Na standardowej wersji płyty nie zmieściło się kilka piosenek, które zaskarbiły sympatię publiczności na przestrzeni ostatnich lat. Stąd też ekskluzywnie trafiła wersja deluxe „Lat dwudziestych”. Wydanie zawiera cztery dodatkowe utwory, w tym jeden zupełnie premierowy – „Kolce i róże”.

Rozmowy z przechodniami na temat nowego albumu na tyle skłoniły Dawida do refleksji, że zaczął się zastanawiać jak umiejętnie opowiedzieć o koncepcie płyty i o kulisach jej powstawania. Z pomocą przyszedł Spotify – dzięki czemu, już w piątek – symultanicznie z ogólną premierą albumu – na platformie streamingowej ukazał się po raz pierwszy w przypadku polskiego artysty format ENHANCED ALBUM. Fani artyści mają dostęp do ekskluzywnych video, nagrań audio oraz notek Dawida, które pozwalają użytkownikom wejść głębiej w mikroświat artysty.

„Lata XXte to moje pierwsze dziesięć lat innego życia. Innego od pierwszych dwudziestu. To także nabranie powietrza do płuc przed zbliżającą się trzydziestką i zderzenie się z moim nastoletnim wyobrażeniem o tym, kim wtedy będę.

Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych.” – opowiada Dawid o nowym projekcie.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply