PALANIK prezentuje nowy utwór “Nie przekonasz mnie”

“Nie pokonasz mnie” to drugi polskojęzyczny singiel PALANIKA. Tym razem wokalista zaprezentował bardziej taneczne rytmy.

Utwór „Nie przekonasz mnie” zaskakuje nas już od pierwszych sekund. Pierwsze dźwięki zdają się wtapiać słuchacza w historię, którą zaczyna opowiadać wokalista.

fot. materiały prasowe

Pierwszy singiel artysty pojawił się na początku lipca. Opowiadał o tym, jak na nasze życie ogromny wpływ mają wspomnienia i bardzo często, mimo bólu jaki nam sprawiają, nie chcemy o nich zapomnieć. Tym razem jednak przyszedł czas na bardziej taneczne rytmy, przepełnione pewnością, że więcej nie chce dać się oszukać.

PALANIK o swoim utworze mówi:

„To piosenka o relacjach, kiedy kłamstwa i nieprawdy jest już więcej niż miłości. Wtedy zaczynasz rozumieć, że to nie jest historia miłosna, o której marzyłeś. Czujesz, że wszystko już idzie niezgodnie z planem i nie wiesz, czy się uda i czy w ogóle chcesz naprawić i odbudować wszystko od nowa.”

„Nie przekonasz mnie” to popowy kawałek, w którym można usłyszeć syntezatory, funkową gitarę, ciekawą harmonię i rytmy. Całość zaś doskonale łączą ze sobą chórki i różne ozdobniki wokalne. Warto również wspomnieć, że PALANIK jest odpowiedzialny za stworzenie muzyki do utworu. Tekst zaś napisał Piotr Zborowski

Kim jest PALANIK?

Chociaż wydawać by się mogło, że PALANIK to świeżynka na polskim rynku muzycznym, tak naprawdę zdążył już niejedno na naszych scenach pokazać. Jest m.in.: Laureatem Festiwalu Pamięci Anny German „Eurydyka” w Mińsku, finalistą 14 Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Biciem”, zwycięzcą konkursu młodych wykonawców muzyki autorskiej „Zaśpiewaj 5”. Uczestniczył w wielu konkursach i festiwalach na Litwie, w Polsce, Białorusi i Ukrainie. Brał także udział w koncercie „Polski top wszech czasów o wolności” z orkiestrą symfoniczną Adama Sztaby w Szczecinie. Ostatnio otrzymał GRAND PRIX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Tarnowo Podgórne 2022”. Z racji tego, że urodził się i wychował na Białorusi, gdzie również rozwijał swoje umiejętności muzyczne, przez 5 lat również grał w musicalach w Teatrze Muzycznym w Mińsku. Ukończył Uniwersytet Kultury i Sztuki z dyplomem magistra historii sztuki. Na co dzień pracuje jako nauczyciel wokalu dla dzieci i dorosłych, prowadząc zajęcia dla chóru rozrywkowego.

Teraz jednak otwiera swoje serce i przede wszystkim umiejętności na szerszą publikę, której chce pokazać, co mu w duszy gra. 

Każde wyjście na scenę to dla mnie nie tylko pokaz moich umiejętności, ale i przyjemność. Myślę wtedy, że kiedy ja coś przeżywam, mogę to również przekazać słuchaczom. Bardzo lubię przez muzykę „rozmawiać” z ludźmi, żeby każdy odczuł, że śpiewam dokładnie do każdej osoby. Prowadzić coś, na podobiznę dialogu. Uważam, że w każdym utworze człowiek może znaleźć coś ze swojego życia. Jednak artysta musi potrafić przekazać ten sens widowni.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply