Izabella Konar z albumem “Krople rosy”. Posłuchaj singla “Znów tańczę”

“Krople rosy” to album Izabelli Konar, który został nagrany przez artystkę do słów Agnieszki Kuchnia-Wołosiewicz. Na płycie znalazły się kompozycje będące mieszanką stylistyczną piosenki poetyckiej, ballady i folku. Jednym z utworów, który znalazł się na tym albumie jest utwór “Znów tańczę”.

fot. materiały prasowe

Izabella Konar (Isa Conar) przeszła wszystkie szczeble muzycznego wykształcenia: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu i w Lublinie w klasie gitary klasycznej oraz studia w Instytucie Artystycznym na kierunku Wychowanie Muzyczne Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i w Poznańskiej Akademii Muzycznej – Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki w Poznaniu, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki.

W 1997 roku z zespołem Alca Prim otrzymana nagroda główna na konkursie „Kozienalia” w Lublinie. W 2005 wygrała w Plebiscycie Radiowym „Przebojem na Antenę” z zespołem CONAR. Współpracowała z zespołami Alchemia, Exit oraz takimi muzykami jak Jean Michel Roussierre, Helmut Fischer,Ulrik Kilstrom, Marek Dugovic, Jim Rustermayer i Mark Stevens i inni. W 2020 roku otrzymała wyróżnienie w Konkursie Piosenki „Strojne w biel” w Lublinie.

W 2019 roku wydała dwie płyty, są to “Kwiatek czysty (pieśni neośredniowieczne)” dofinansowany w ramach stypendium artystyczne marszałka województwa lubelskiego oraz “Psalmy staropolskie i staro-cerkiewno-słowiańskie”  w ramach projektu stypendialnego Prezydenta Miasta Lublin. W roku 2021 wydała trzeci album “Pieśni patriotyczno-historyczne” otrzymała również oraz stypendium artystyczne marszałka województwa lubelskiego.

31 maja 2022 roku wydała czwarty album „Krople rosy” skomponowany do wierszy Agnieszki Kuchni – Wołosiewicz. Jest to poezja świecka, ballady z nutą folku góralskiego. 28 sierpnia 2022 ukazał się piąty album „Dotykam deszcz”. Jest to płyta jubileuszowa z okazji 30-lecia pracy twórczej Anny Czachorowskiej, na którą Izabella Konar skomponowała 10 piosenek. Album zawiera trzy kompozycje innych twórców, tytułową piosenkę „Dotykam deszcz” skomponował Andrzej Rybiński.

Izabella Konar aktualnie tworzy kompozycje na kolejny album zawierający Psalmy starohebrajskie oraz przygotowuje także album w języku słowackim. Artystka promuje swoją twórczość oraz lubelski region w kraju i za granicą. Niedawno wystąpiła w Wiedniu.

 

Jedna odpowiedź do “Izabella Konar z albumem “Krople rosy”. Posłuchaj singla “Znów tańczę””

  1. Izabelli tvorbu sledujem už vyše roka.Je originálna, vyniká a prezentuje vysokú umeleckú úroveň.Má nesmierne veľkú fantáziu a pohyb v rôznych štýloch hudby a to ju líši od ostatných.Zúčastňujem sa jej koncertov na Slovensku,aj v Poľsku,sú úžasné, dokonalé.Aj keď na ten posledný koncert som nemohla ísť, mala som tu príležitosť vypočuť si ho v rádiu na živo.
    Som nesmierne rada, že Izabella myslí aj na nás slovákov a komponuje aj slovenskú poéziu našich poetov.Na SK je vďaka tomu tak veľmi obľúbená a žiadaná.Neviem sa dočkať ďalšieho stretnutia na koncerte.
    Ďakujem portálu za prekrásny opis Izabelli.Prajem všetko dobré.
    Verná fanúšička Izabelli Konar ( Isa Conar)
    Zuzana Krchová.

Leave a Reply